0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 12 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 17:00
Trasy narciarskie: 2,6 km
1,2 km
(46%)
Łatwy
0,8 km
(31%)
Średni
0,6 km
(23%)
Trudny

Informacje

Stożek to popularny ośrodek narciarski w Beskidzie Śląskim. Swoją sławę zawdzięcza bardzo trudnym trasom, na których często odbywają się zawody slalomu i slalomu giganta. To świetna góra dla zaczynających swoją karierę zawodników, ale również osoby bez ambicji sportowych mile spędzą tutaj czas.

Wyciągi narciarskie

Mini stacja narciarska Stożek dysponuje trzema wyciągami - jedną 2-osobową kanapą o długości 800 metrów i różnicy wzniesień 240 oraz dwoma talerzykami- na górze i na dole ośrodka.

Trasy narciarskie

Na Stożku są trzy główne trasy. Trasa, która ciągnie się wzdłuż wyciągu krzesełkowego zaczyna się umiarkowanie i jest oznaczona na czerwono. Później przechodzi w dosyć stromą trasę czarną, a później znów łagodnieje. Równolegle do niej po prawej stronie patrząc od dołu mamy trasę o podobnym ukształtowaniu terenu również z bardzo stromym i wąskim odcinkiem. Obie trasy są ratrakowane i naśnieżane.
Dla tych, którzy chcą sobie odpocząć od głównych tras zjazdowych jest jeszcze malownicza trasa niebieska - nartostrada - ciągnąca się wąskimi zawijasami przez las od górnej do dolnej stacji kolejki.

Położenie

Ośrodek znajduje się w Wiśle, na północno wschodnim stoku Wielkiego Stożka (998 m.n.p.m.) - jednym z najpopularniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim. Specyficzny mikroklimat powoduje, że pokrywa śniegowa zalega tam dłużej niż w innych rejonach Beskidu.

Infrastruktura

Na górze ośrodka znajduje się schronisko gdzie można się wyspać i najeść. Na dole znajdują się dwa punkty noclegowe i bufet. Nie zabrakło również wypożyczalni sprzętu, serwisu i szkoły narciarskiej. Na dole znajdują się bezpłatne toalety (zaraz przy wyciągu i w bufecie).

Dodatkową atrakcją jest snowpark, a ponadto możliwość zakupu karnetu wspólnego Wiślański Skipass, który łączy popularne ośrodki w Wiśle.

Dojazd

Jedziemy od centrum Wisły w kierunku Istebnej. Skręcamy w prawo w Wiśle Głębce (skręt dobrze oznakowany), a następnie cały czas jedziemy wąską ścieżką pod sam ośrodek. Przy złych warunkach wjazd bez łańcuchów na kołach jest praktycznie niemożliwy dla zwykłej osobówki, dlatego samochód można zostawić na parkingach pośrednich, a potem niestety trzeba się przespacerować kilkaset metrów bezpośrednio pod dolną stację. Z samego dołu zabiorą nas płatne konne bryczki, a także bezpłatne busiki.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://stozekwisla.pl/index.php?id=5293

Parking

Na samym dole, koło pętli PKS znajduje się parking dla autobusów. Samochody mogą parkować bezpośrednio pod ośrodkiem albo na wyznaczonych pośrednich parkingach oddalonych kilkaset metrów od stacji.
Drugi parking (bezpłatny) znajduje się 100 metrów dalej od pętli PKSu - stamtąd kursują bezpłatne busiki pod sam ośrodek.
Żeby dostać się na trzeci parking (płatny) warto założyć łańcuchy - stamtąd jest około 300 metrów do dolnej stacji wyciągu.

Kontakt

Address: ON Stożek 43-460 Wisła Łabajów ul. Zjazdowa 11

http://stozek.narty.pl/

stozek@narty.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)