0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 23 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:30
Trasy narciarskie: 4 km
3,4 km
(85%)
Łatwy
0,6 km
(15%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Jeden z trzech ośrodków najpopularniejszego regionu narciarskiego na Słowacji - Wysokie Tatry. Sąsiaduje z dwóch stron z ośrodkami Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Pleso. Wizytówką Smokowca jest kolejka szynowa o długości ponad 2 km oraz najdłuższa na Słowacji trasa saneczkowa.. Rodziny z dziećmi przeżyją tutaj wspaniałe chwile. Do dyspozycji narciarzy pozostają różnorodne trasy narciarskie, ale ośrodek nastawiony jest głównie na początkujących i średnio-zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Wrażeń i adrenaliny należy szukać w Tatrzańskiej Łomnicy.

Wyciągi narciarskie

Głównym punktem programu jest kolej szynowa, która zabiera na górę nawet 128 osób jednocześnie. Jej długość to 2190 metrów. Przy górnej stacji kolejki działają trzy wyciągi orczykowe: dwa z nich o długości 300 i 80 metrów dedykowane są początkującym narciarzom lub snowboardzistom, natomiast trzeci- najdłuższy, mierzący 530 metrów przeznaczony jest dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych. U podnóża Sławkowskiego Szczytu pracują dodatkowo dwa wyciągi w Jakubkovej Luce - jeden z nich ma 843 metry a drugi 80 metrów.
Na tym się nie kończy- koło toru snowtubingowego pracuje wyciąg taśmowy (dywanik).

Położenie

Stary Smokowiec to mała miejscowość u podnóża Sławkowskiego Szczytu (2452 metry n.p.m.) w Tatrach Wysokich na Słowacji, która należy do miasta Wysokie Tatry. Zlokalizowana jest przy Drodze Wolności, kilka kilometrów od Tatrzańskiej Łomnicy. Kolej szynowa położona jest na zboczu Słowackiego Siodełka (Hrebienok) i prowadzi w górę od Starego Smokowca na szczyt wzniesienia Hrebienok - 1285 metrów n.p.m.

Trasy narciarskie

Co prawda ośrodek Stary Smokowiec to ponad 6,5 km tras narciarskich, to tak naprawdę jest tu najwięcej atrakcji poza stokowych. W większości niebieskie trasy dedykowane są rodzinom z dziećmi oraz początkującym. Najdłuższa trasa o długości 2350 metrów prowadzi z samego szczytu Hrebienoka na sam dół do dolnej stacji kolejki w Starym Smokowcu. Przy górnej stacji kolejki znajdują się dwie krótkie trasy o profilu szkoleniowym i jedna trasa czerwona o długości 600 metrów. Przy wyciągach w Jakubkovej Luce znajduje się przedszkole narciarskie Maxiland. Naśnieżane są wyłącznie trasy przy wyciągach w Jakubkovej Luce.
Największą atrakcją na Starym Smokowcu jest najdłuższa na Słowacji trasa saneczkowa, która mierzy ponad 2,5 km i dostępna jest również po zmroku trzy razy w tygodniu.

Infrastruktura

Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Zacznijmy od typowego zaplecza narciarskiego, na które składa się wypożyczalnia sprzętu, w tym sanek oraz ski-serwisy. Działa tam również szkoła narciarska i snowboardowa oraz przedszkole narciarskie. Przy górnej i dolnej stacji kolejki na Hrebienok znajdują się restauracje i bary wraz z toaletami. U podnóża góry znajduje się uznany hotel wraz z centrum konferencyjnym i ofertą spa&wellness. Stary Smokowiec oferuje szeroki wybór noclegów w licznych hotelach, pensjonatach i apartamentach.
Rozrywkę zapewnia bez wątpienia trasa saneczkowa o długości 2,5 dostępna również po zmroku trzy razy w tygodniu, tor do snowtubingu, możliwość jeżdżenia na snowbiku, snowfoksie, snowscoocie.
Do atrakcji poza stokowych należą Wodospady Zimnej Wody czy piesze wycieczki do schroniska górskiego oraz cykliczne imprezy Tatry Ice Master – czyli festiwal rzeźb lodowych. W sezonie 2015/2016 można było doświadczyć zwiedzania lodowej bazyliki. Kolej na Hrebienok wykorzystywana jest nie tylko przez narciarzy - to świetna baza wypadowa dla turystów pieszych i skitourowych, ponieważ na szczycie góry łączy się wiele szlaków turystycznych.

Dojazd

Najlepszy dojazd jest z przejścia granicznego w Łysej Polanie. 21 km od granicy należy skręcić na Drogę Wolności (Cesta Slobody). Stąd do Starego Smokowca jest jeszcze 23 km. Po drodze mijamy Tatrzańską Łomnicę.

Parking

Na miejscu parkingi są płatne.

Dla posiadaczy wspólnego karnetu kursuje gratisowy ski-bus pomiędzy sąsiadującymi ze sobą ośrodkami Tatrzańska Łomnica-Stary Smokowiec-Szczyrbskie Pleso.

Kontakt

Address: Tatry mountain resorts, a.s. Tatranská Lomnica 7 059 60 Vysoké Tatry

http://www.vt.sk

info@vt.sk

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)