0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 26 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 3
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 22:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Stacja przyłączyła się do projektu Ski-Region Śnieżnik, do którego należą jeszcze Ośrodek Narciarski Czarna Góra oraz Stacja Narciarska Lądek Zdrój. Umożliwia to klientom poruszanie się pomiędzy stacjami darmowym Ski-busem oraz korzystanie z uroków wszystkich trzech kompleksów za pośrednictwem jednego karnetu. Ze względu na ciekawe okoliczne atrakcje, bazę noclegową oraz infrastrukturę narciarską ośrodek w Kamienicy jest świetną opcją na rodzinny wypad na narty.

Położenie

Stacja położona jest w rejonie Kotliny Kłodzkiej u podnóża góry Zawady (778 m n.p.m.), niedaleko miasta Bolesławowa, około 10 km od uzdrowiska Lądek-Zdrój. Kamienicę otula Masyw Śnieżnika, na którego szczytach znajduje się granica polsko-czeska.

Wyciągi narciarskie

Ośrodek dysponuje jedną 4-osobową kanapą o wdzięcznej nazwie "Bolek" oraz dwoma wyciągami orczykowymi. Kolejka krzesełkowa ma 450 metrów długości i wywozi na górę 2400 osób w ciągu godziny. Różnica wzniesień wynosi 82 metry.
Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano wyciąg BABYLIFT.

Trasy narciarskie

Kamienica to cztery trasy narciarskie. W większości to trasy łatwe, idealne dla początkujących. Najdłuższa trasa jest trudna. Jej długość to 400 metrów przy 110 metrach różnicy wzniesień. Zadowoli tych bardziej wymagających narciarzy. Łączna długość tras to 1,5 km.

Infrastruktura

Ośrodek dysponuje wypożyczalnią sprzętu i ski serwis. Na terenie obiektu prowadzi działalność szkoła narciarska, która ma do dyspozycji między innymi ogródek zabaw dla najmłodszych z wyciągiem Babylift.
W okolicy znajduje się wiele miejsc noclegowych, a posilić można się w Browarze Kamienica. Tam również skosztujemy pysznych, warzonych na miejscu sezonowych piw, grzejąc się przy kominku w rodzinnej atmosferze. Toalety znajdują się przy dolnych stacjach wyciągów.
Stacja przyłączyła się do projektu Ski Region Śnieżnik co umożliwia szusowania w trzech ośrodkach w rejonie Masywu Śnieżnika za pośrednictwem jednego karnetu. Dodatkowo dla posiadaczy wspólnego karnetu przygotowano bezpłatne Ski-Busy, które łączą stacje w Kamienicy, Czarnej Górze i Lądku Zdroju.
Magnesem na turystów są również atrakcje okolicy w tym największa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna, właściwości uzdrowiskowe Lądka Zdroju, kopalnia uranu oraz trasa biegowa na Śnieżnik i zabytkowy park rzeźby naiwnej Ogrojec, który mieści się tuż powyżej stacji na wzgórzach Zawady.

Dojazd

Z Kłodzka kierujemy się na Lądek Zdrój, następnie na Stronie Śląskie skąd odbijamy w lewo przy Urzędzie Miejskim, a potem skręcamy na rondzie pierwszym zjazdem na ulicę Kościuszki. Jedziemy cały czas prosto, a przed samym Bolesławowem odbijamy w prawo na ulicę Kamienica, na której znajduje się ośrodek.

Parking

Ośrodek dysponuje dwoma parkingami na 550 samochodów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)