0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 5,6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 22:00
Trasy narciarskie: 5,6 km
4,5 km
(80%)
Łatwy
0,9 km
(16%)
Średni
0,2 km
(4%)
Trudny

Informacje

Soszów to największy ośrodek narciarski w Wiśle i jeden z największych w Beskidach. Dysponuje czteroosobową kolejką krzesełkową, zróżnicowanymi trasami zjazdowymi o łącznej długości ponad 6 km oraz bogatym zapleczem gastronomicznym i noclegowym. Osobliwy mikroklimat i wysokość pokrywy śniegowej umożliwiają narciarzom szusować aż do końca kwietnia.

Wyciągi narciarskie

Główną osią ośrodka narciarskiego jest czteroosobowy wyciąg krzesełkowy o długości 815 metrów i przepustowości 2400 os./h. Dodatkowo trasy zjazdowe obsługują cztery wyciągi orczykowe (w tym trzy talerzykowe i jeden podwójny).

Trasy narciarskie

Stacja narciarska oferuje sześć tras zjazdowych (czarna, czerwona, po dwie niebieskie i zielone) o łącznej długości ponad 6 km. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy przeznaczona jest czerwona trasa nr 1 (o długości 900 metrów) biegnąca od górnej do dolnej stacji krzesełka. Dodatkowo można wybrać jej trudniejszy wariant (czarna trasa o długości 200 metrów). Główną trasą biegnąca od szczytu jest niebieska trasa numer 3 o długości 1900 metrów, która jest dosyć urozmaicona, a w niektórych miejscach nieco bardziej stroma.

Położenie

Wyciągi i trasy zjazdowe położone są na północno-wschodnim zboczu Soszowa Wielkiego (886 m n.p.m.) w Beskidzie Śląskim. Dolna stacja wyciągów mieści się w Wiśle-Jaworniku. Rejon ten obfituje w liczne atrakcje, jak choćby szlaki turystyczne prowadzące Pasmem Czantorii, które oferują przepiękne widoki na panoramę Beskidów.

Infrastruktura

Do dyspozycji gości ośrodka są liczne punkty noclegowe oraz gastronomiczne z toaletami, mieszczące się zarówno na dole stacji, jak i w górnych odcinkach. Oprócz tego klienci znajdą tu wypożyczalnię sprzętu, serwis oraz szkółkę narciarską. Do dyspozycji gości jest schronisko, zagroda, agroturystyka, ośrodek a także dwa hotele z basenem i SPA. W budynku stacji mieści się także dyżurka GOPR. Ośrodek współpracuje z licznymi punktami noclegowymi w Wiśle i Ustroniu w oparciu o tzw. Kartę Sympatyka, która uprawnia do korzystania z licznych zniżek na serwis, wypożyczalnie sprzętu, sklepy, wyciągi.

Dojazd

Ośrodek mieści się w Jaworniku, dzielnicy Wisły, półtorej godziny od Katowic. Jadąc samochodem od strony Ustronia należy skręcić w prawo z drogi nr 941 w ulicę Jawornik, która prowadzi bezpośrednio do ośrodka. Ostatni fragment drogi jest dosyć stromy, przez co przy obfitych opadach śniegu konieczne mogą być łańcuchy lub napęd 4x4.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.soszow.pl/dojazd-i-zakwaterowanie-dojazd-do-nas.pl.html

Parking

Ośrodek ma do dyspozycji około 600 miejsc parkingowych.
W godzinach 7.00 - 23.00 parking jest bezpłatny.
Możliwe jest także korzystanie z zewnętrznego transportu SKI-BUS w celu bezpiecznego i komfortowego przemieszczania się pomiędzy parkingami a stacją.

Kontakt

Address: ul. Cieślarów 30 43-460 Wisła - Jawornik

http://www.soszow.pl

poczta@soszow.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)