0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 23 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 10,4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Wysokość:
650 - 1385m (Różnica: 735 m)
Trasy narciarskie: 10,4 km
2,3 km
(22%)
Łatwy
7,6 km
(73%)
Średni
0,5 km
(5%)
Trudny

Informacje

Stacja narciarska Ski Turecká - Krížna należy do niewielkich ośrodków narciarskich, jak na słowackie warunki. Jednak może pochwalić się długością szeroką różnorodnością tras, z przewagą tras dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Niestety tylko niektóre trasy posiadają system sztucznego naśnieżania, a brak atrakcji apres-ski aż kole w oczy.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka działa 6 wyciągów orczykowych o długości od 150 do 1100 metrów, które mogą obsłużyć łącznie maksymalnie 2600 osób w ciągu godziny. Biorąc pod uwagę dzisiejsze warunki, nie jest to wynik, którym należy się chwalić.

Trasy narciarskie

Miłośnicy szusowania mają do wyboru 8 wariantów tras o łącznej długości prawie 12 km. W większości są to trasy czerwone, w tym jedna, naprawdę długa, mierząca 3450 metrów. Znajdziemy tu również kilkuset metrowy odcinek czarny, który przechodzi na dole w trasę czerwoną. Na stoku przygotowane są również trzy trasy niebieskie, w tym jedna przeznaczona do nauki dzieci. Trasy położone są w malowniczych miejscach, a goście mogą szusować między przecinkami leśnymi i co chwilę zmieniać wariant wybranej trasy.
Tylko trasy idące w dół od górnej stacji wyciągu C są sztucznie naśnieżane.

Położenie

Ski Turecká - Krížna leży niedaleko miejscowości Turecká, ok. 18 km od miasta Bańska Bystrzyca. Stoki zlokalizowane są w regionie Wielkiej Fatry między szczytami Liska (1445 metrów n.p.m.) i Majerowa skała (1283 metrów n.p.m.).

Infrastruktura

Jak na dość duży obiekt, ośrodek posiada ubogie zaplecze i mało atrakcji poza-stokowych. Na terenie Ski Turecká - Krížna działają wypożyczalnia nart, serwis narciarski i szkoła narciarska. Toalety znajdują się obok recepcji przy dolnej stacji najkrótszego orczyka. Na miejscu możemy skorzystać z restauracji na dole, bufetu na górze oraz baru pośrodku stoku. Baza noclegowa w pobliżu ośrodka to liczne hotele, pensjonaty i kwatery prywatne.

Dojazd

Turecka znajduje się przy drodze E77 prowadzącej z miasta Rużomberk do Bańśkiej Bystrzycy. W miejscowości Stare Hory należy odbić na drogę numer 2412, którą dojedziemy pod sam ośrodek.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://skiturecka.sk/index.php?page=kontakt

Parking

Dwa parkingi: dolny (w mieście, kilkaset metrów od ośrodka) i górny (w połowie stoku).

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)