0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 23 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 4
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Wysokość:
785 - 1055m (Różnica: 270 m)
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ski Park Oravice to stacja narciarska położona zaraz obok polsko-słowackiej granicy. To miejsce stanowi prawdziwą perełkę dla narciarzy biegowych, którzy mogą poszaleć na około 25 km tras narciarstwa biegowego. Zadowoleni będą również narciarze zjazdowi i snowboardziści, którzy mogą szusować na 7 km tras o różnym stopniu trudności z przewagą tras czerwonych. Ośrodek przyciąga turystów z polski położeniem i dobrą infrastrukturą narciarską. Walory turystyczne wzbogaca malownicza okolica.

Wyciągi narciarskie

Ski Park Oravice obsługują cztery wyciągi narciarskie w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 1050 metrów i przepustowości 2400 osób na godzinę, dwa wyciągi orczykowe o długości 700 i 200 metrów oraz wyciąg taśmowy (dywanik) dla najmłodszych od długości 50 metrów. Łączna zdolność przewozowa wszystkich maszyn to około 3500 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Kompleks oferuje narciarzom i snowboardzistom 7 km tras zjazdowych. Ich długość jest zbliżona i oscyluje w granicach 1050 do 1950 metrów. Najdłuższa jest trasa niebieska, pozostałe 4 trasy oznaczone są na czerwono. U podnóża stoku znajdują się dwie trasy o profilu typowo szkoleniowym dedykowane dzieciom i początkującym.
Prawdziwą gratką dla narciarzy biegowych są trzy pętle, które dają łącznie 25 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego.
Trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane i przygotowywane ratrakiem.

Położenie

Ośrodek znajduje się w Orawicy, należącej do miasta Twardoszyn, niedaleko granicy z Polską (Chochołów). 33 km na zachód od Zakopanego.

Infrastruktura

Przy dolnej stacji kolejki linowej czeka na nas dość dobre zaplecze i moc atrakcji. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu zimowego i ski-serwis., można również skorzystać z oferty szkoły narciarsko-snowboardowej. Na dole znajdziemy również bazę noclegową,m restaurację, kawiarnię i toalety. Jeden z barów znajduje się również na stoku mniej więcej w połowie długości wyciągu orczykowego.
Niewątpliwą atrakcję stanowi kompleks basenów termalnych w pobliżu ośrodka oraz malownicza okolica sprzyjająca aktywnej turystyce.

Dojazd

Jadąc z okolic Podhala, należy przekroczyć granicę w Chochołowie, następnie po przejechaniu kilku kilometrów należy skręcić w lewo w Witanowej. Tą drogą dojedziemy prosto do Orawic, gdzie odbijamy w lewo na obszerny parking zaraz pod wyciągami.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://skiparkoravice.sk/o-skiparku/kontakty/

Parking

Parking bezpłatny bezpośrednio pod ośrodkiem.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)