0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 23 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 4
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 6,1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:30
Wysokość:
660 - 948m (Różnica: 288 m)
Trasy narciarskie: 6,1 km
0,4 km
(7%)
Łatwy
5,7 km
(93%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ze względu na szerokie, bezpieczne trasy i ofertę skierowaną do najmłodszych, Ski-Makov to świetny wybór dla całej rodziny. Jest jednym z niewielu stacji narciarskich na Słowacji oferujących jazdę w godzinach wieczornych. Od 16:00 do 18:00 trwa oczywiście przerwa na przygotowanie stoku, co powinno być oczywistą praktyką również naszych rodzimych ośrodków narciarskich. Mimo niewielkich rozmiarów, stacja ma naprawdę szeroki wachlarz atrakcji dla każdego.

Dojazd

Ski Makov leży niedaleko granicy z Republiką Czeską, 21 km na północ od Bytčy, 27 km na zachód od Čadcy i 7 km i ok. godzinę jazdy od centrum Ostrawy.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.skimakov.sk/Default.aspx?jazyk=pl&strana=doprava

Położenie

Wieś Makov, wraz z ośrodkiem narciarskim Ski Makov, położona jest w północnej Słowacji w gminie Czadca. Stok rozciąga się na zboczu góry Cerenka (948 metrów n.p.m.)

Wyciągi narciarskie

Sumaryczna przepustowość wyciągów wynosi 2 850 osób/godz. Na stoku pracują dwa równoległe do siebie wyciągi talerzykowe o długości 1450 i 1200 metrów. Na dolnym odcinku wzdłuż do nich działa krótki talerzyk o długości 350 metrów. Jeszcze niżej, najbardziej na lewo, funkcjonuje dziecięcy wyciąg linowy o długości 50 metrów.

Trasy narciarskie

Z górnej stacji najdłuższego z wyciągów goście mają do wyboru 4 warianty średnio-trudnych tras zjazdowych o długości około 1,5 km każda. Na dole do dyspozycji dzieci i początkujących pozostają odcinki łatwe, oznaczone kolorem niebieskim oraz strefa SkiFun z zieloną trasą dla najmłodszych amatorów białego szaleństwa. Łącznie, narciarze oraz snowboardziści mogą szusować po 6 km tras, z czego tylko połowa posiada system sztucznego naśnieżania, a oświetlona jest wyłącznie trasa numer 1. Warunki na trasach utrzymywane są dzięki ratrakom.

Infrastruktura

Snowboardziści ucieszą się z profesjonalnego snowparku, dzieci będą zadowolone z toru do snowtubingu. Na miejscu znajdziemy specjalną strefę SkiFun, gdzie najmłodsi mogą poćwiczyć jazdę na nartach pod czujnym okiem instruktorów podczas gdy rodzice mogą poszaleć na głównym stoku lub napić się i zjeść w bufecie na dole lub barze szybkiej obsługi na górze. Na miejscu działa oczywiście wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz ski-serwis.
Ponadto w miejscowości Makov znajduje się lodowisko i całkiem dobra oferta noclegowa i gastronomiczna.
Toalety znajdują się przy dolnej stacji wyciągów.

Parking

Darmowy parking na 260 samochodów osobowych.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)