0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 28 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 3,1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 18:00
Trasy narciarskie: 3,1 km
1,2 km
(39%)
Łatwy
1,2 km
(39%)
Średni
0,7 km
(23%)
Trudny

Informacje

Uznana za jedną z najlepszych stacji narciarskich Małopolski i oddalona niecałe 60 km od Krakowa SN Ski Lubomierz to perełka gminy Mszana Dolna. Ośrodek słynie z szerokich, długich i różnorodnych tras zjazdowych oraz z czarnej trasy przeznaczonej dla tych najbardziej wymagających miłośników szusowania. Uznanie wśród klientów zyskują również ceny i dobra przepustowość wyciągów co wpływa na brak kolejek.
W sobotę i niedzielę ośrodek otwarty jest do godziny 20:00.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu działają trzy wyciągi: mały, średni i duży. Mały ma długość 100 metrów i przeznaczony jest głównie dla początkujących. Średni, talerzykowy, o długości 400 metrów biegnie równolegle do wyciągu dużego. Duży podwójny orczyk ma długość 700 metrów, a różnica wzniesień wynosi 200 metrów. Przepustowość najdłuższego wyciągu to 850 osób/godzina.

Trasy narciarskie

Ski Lubomierz to 5 tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Wszystkie są przygotowane ratrakiem, oświetlone i sztucznie naśnieżane. Podstawową trasą zjazdową jest trasa czerwona o długości 700 metrów, szerokości 120 metrów i nachyleniu 29% dedykowana zaawansowanym amatorom szusowania. Jej rozwinięciem jest trasa niebieska o długości 1000 metrów przeznaczona dla średnio-zaawansowanych oraz 500-metrowa trasa czerwona. Druga trasa niebieska ma tylko 160 metrów i jest bardzo łagodna, idealna dla początkujących. Wisienką na torcie pozostaje trasa czarna, o 30-stu procentowym nachyleniu i długości 700 metrów.

Położenie

Lubomierz leży około 60 km od Krakowa. Wyciągi znajdują się na północnym stoku Jaworzynki (1026 m n.p.m.) - zaraz obok Gorczańskiego Parku Narodowego. Można stąd podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Wyspowego i malownicze tereny Gorców.

Infrastruktura

Przy dolnej stacji znajdziemy szkoły narciarskie, wypożyczalnię sprzętu połączoną z serwisem narciarskim oraz bar z kuchnią regionalną. Ośrodek dysponuje również interesującą bazą noclegową. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy GOPR.

Dojazd

Jadąc Zakopianką z Krakowa skręcamy w Lubieniu w kierunku Mszany Dolnej. Mijamy Mszanę Dolną, potem Górną i kierujemy się dalej drogą 968 aż dojedziemy do Lubomierza. Stamtąd do stacji to już rzut beretem.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.lubomierz.com/kontakt.html

Parking

Bezpłatny, trzy-poziomowy parking znajduje się przy dolnej stacji wyciągów.
W razie większego ruchu na terenie ośrodka kursuje Skibus podwożący z parkingu do dolnej stacji wyciągu (ok. 150m).

Kontakt

Address: Lubomierz Ski Sp z.o.o. 34-736 Lubomierz 186

http://www.lubomierz.com/

ski@lubomierz.com

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)