0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Alta Pusteria to włoski region narciarski, w którego skład wchodzi kilka terenów narciarskich, oferujących w sumie ok. 100 km tras zjazdowych: M.Elmo - Orto del Toro - Croda Rossa - Kreuzbergpass (Three Peaks Dolomites), Monte Baranci (Haunold) – San Candido (Innichen), Dobbiaco Rienza i Ausserprags.

Region Alta Pusteria obejmuje również kilka turystycznych miejscowości: Sesto (Sexten), San Candido (Innichen), Dobbiaco (Toblach), Villabassa (Niederdorf) and Braies (Prags).

Najbardziej znanym i największym ośrodkiem narciarskim w tym regionie, jest Three Peaks Dolomites (3 Zinnen Dolomites). Nazwa ośrodka pochodzi od znanego górskiego masywu Tre Cime di Lavaredo, który składa się z trzech głównych szczytów: Cima Ovest, Cima Grande, Cima Piccola i stanowi dumną wizytówkę regionu.

Ośrodki wchodzą w skład Dolomiti Superski - sieci 12 terenów narciarskich w północnych Włoszech, które oferują łącznie ponad 1 200 kilometrów tras narciarskich i przeszło 460 wyciągów narciarskich.

Z karnetem Ski Val Pusteria, możemy poruszać się szybką koleją, która łączy Sesto i ośrodek Plan de Corones, dając w sumie ponad 200 km tras narciarskich. Pociąg odjeżdża co 30 minut.

Położenie

Alta Pusteria (Hochpustertal) - region "Trzech Szczytów", leży we wschodniej częście Południowego Tyrolu, w samym sercu Światowego Dziedzictwa UNESCO - w Dolomitach.

Dolina Alta Pusteria kusi turystów walorami krajobrazowymi - nieważne czy mowa o słynnych Tre Cime di Lavaredo, dolinie Val Fiscalina, malowniczym jeziorze Lago di Braies czy o zapierających dech w piersiach widokach ze szczytu Prato Piazza -każdy miłośnik naturalnego piękna znajdzie tutaj swój zakątek.

Tereny narciarskie rozciągają się na wysokościach od 1 130 do 2 200 metrów n.p.m.

Wyciągi narciarskie

32 wyciągi narciarskie, z czego 20 w ośrodku Three Peaks.

Trasy narciarskie

Łącznie ponad 100 km, w tym 90 km w ośrodku Three Peaks:
Czarne: 11,7 km (12.6 %), w tym "Holzriese" z 71% nachyleniem - najbardziej stroma trasa we Włoszech.
Czerwone: 43 km (46.2 %)
Niebieskie: 38,3 km (41.2 %)

Dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano 200 km idealnie przygotowanych tras śniegowych ze 100 % gwarancją śniegu!

Warto wybrać się trasą skiturową „Giro delle Cime“, która biegnie przez 5 różnych szczytów, przekraczając granicę Południowego Tyrolu z regionem Belluno.

Dla amatorów jednej deski i wszystkich miłośników jazdy freesylowej, na terenie kompleksu przygotowano 3 najwyższej klasy snowparki, dostosowane do różnych poziomów umiejętności.

Infrastruktura

Godna wyróżnienia jest infrastruktura dla rodzin z dziećmi. Na miejscu jest wiele nasłonecznionych stoków o profilu familijnym, szczególnie na terenach kameralnych ośrodków Braies i na stokach Waldheim w Sesto czy w Rienza-Dobbiaco. W Baranci obok San Candido znajduje się ogromny park zabaw, tor do skicrossu dla dzieci, tor saneczkowy, snowtubing i wiele innych niesamowitych atrakcji. Na stokach Croda Rossa na najmłodszych czeka tor szkoleniowy Rudofla Czerwononosego, największe w Południowych Tyrolu bałwany oraz prawdziwe stadko reniferów.

Alta Pusteria to również centrum kultury, któremu ton nadają takie wydarzenia i atrakcje jak: Muzyczny Tydzień Gustava Mahlera, Festiwal Alto Adige, Grand Hotel oraz Muzeum I WŚ na świeżym powietrzu oraz kilka innych muzeów w regionie.

Jedną z ciekawszych atrakcji jest "Free Fall Ride" - śmiałkowie mogą towarzyszyć kierowcy ratraka na miejscu pasażera podczas przygotowywania najbardziej stromej trasy we Włoszech - "Holzriese".

Dojazd

Granica z Austrią znajduje się w odległości niecałych 3 km od Alta Pusteria. . Najbliższa autostrada znajduje się 64 km od ośrodka, do którego możemy dostać się przez Vierschach, Sesto, Moos, Signaue/Drei Zinnen albo przez Kreuzberg Pass.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj:

Parking

Bezpłatne parkingi zlokalizowane są w bezpośredniej odległości od stacji bazowych ośrodka.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0474710355

http://www.s-dolomiten.com/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)