0 obserwujących
Trasy narciarskie: 20,5 km
6,3 km
(31%)
Łatwy
11,7 km
(57%)
Średni
2,5 km
(12%)
Trudny

Informacje

Schwemmalm to kameralny ośrodek narciarski, biorąc pod uwagę włoskie standardy. Kompleks dedykowany jest raczej rodzinom z dziećmi, początkującym i średnio-zaawansowanym narciarzom z ambicjami. To również wybory punkt wypadowy dla fanów pieszych wędrówek (ponad 600 km szlaków górskich!).

Dodatkowym atutem jest okoliczna przyroda - na każdym kroku widać, że wpływ człowieka na środowisko został ograniczony do minimum.

Długość tras nie zwala z nóg, ale za to ich różnorodność i przygotowanie robi duże wrażenie. Nie bez powodu oficjalne motto ośrodka brzmi "Echt guat Skifohren" (Naprawdę dobra jazda).

Ciekawostka: Schwemmalm to rodzinny ośrodek jednego z najlepszych narciarzy zjazdowych na świecie - Dominika Paris.

Wyciągi narciarskie

Do dyspozycji przyjezdnych pozostaje 6 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej 9 700 osób na godzinę.

- 1 kolej gondolowa,
- 4 wyciągi krzesełkowe,
- 1 wyciąg orczykowy,

oraz 4 wyciągi taśmowe "Sunkid Moving Carpet".

Trasy narciarskie

Schwemmalm oferuje ponad 25 km różnorodnych tras zjazdowych, w tym 5 km szlaków narciarskich/nartostrad. Na terenie obiektu działa 50 armatek śnieżnych, które obejmuje swoim zasięgiem 90% powierzchni stoków.

Najbardziej malowniczą i ciekawie wyprofilowaną trasą jest Skiweg St.Moritz, o długości 2,5 km.
Najdłuższa trasa ma długość 5 km i leży na przewyższeniu 1 100 metrów.

Położenie

Schwemmalm leży na obszarze doliny Val d'Ultimo (niemieckie Ultental). Trasy narciarskie rozciągają się na wysokościach od 1 505 do 2 625 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Kompleks narciarski polecany jest rodzinom z dziećmi z powodu bardzo dobrej infrastruktury szkoleniowej. Znajdziemy tutaj bezpieczny park dziecięcy, wyciągi taśmowe, przedszkole i szkołę narciarsko-snowboardową.

Największą atrakcję na stoku stanowi snowpark z wieloma przeszkodami takimi jak: boxy, raile, skocznie. Obiekt przeznaczony jest raczej dla początkujących i średnio-zaawansowanych miłośników dowolnej jazdy.

Region Val d'Ultimo to również świetna baza dla amatorów skitouringu oraz fanów jazdy poza trasami.

Do atrakcji poza-stokowych należą m.in.:
- ponad 600 km oznaczonych szlaków pieszych,
- wędrówki na rakietach śnieżnych.

Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: Schwemmalm i Santa Valburga, które oferują szeroką bazę noclegową, liczne punkty gastronomiczne oraz kilka ciekawych atrakcji.

Dojazd

Autostradę A22 opuszczamy rozwidleniem Bolzano/Bozen South, potem jedziemy drogą krajową w kierunku Merano/Meran, a następnie zjeżdżamy na Merano/Meran South. Jedziemy dalej w stronę Lana, a stamtąd, zgodnie z drogowskazami, na Val d'Ultimo/Ultental. Najpierw ukaże nam się San Pancrazio/St. Pankraz, potem Santa Valburga/St. Walburg, San Nicolò/St. Nikolaus i nareszcie Santa Gertrude/St. Gertraud.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://schwemmalm.merano-suedtirol.it/en/schwemmalm/services/getting-there/

Parking

Bezpłatny parking znajduje się tuż pod dolną stacją kolei gondolowej w Kuppelwies. Tutaj również znajdują się stacje ładujące dla samochodów elektrycznych.

Dostęp do ośrodka znajduje się również w Breiteben. Musimy wjechać górską drogą na wysokość 1 505 metrów n.p.m. Tam, pod dolną stacją 2-osobowej kolejki krzesełkowej znajdują się bezpłatne miejsca postojowe.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)