0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Stacja narciarska Salamandra to najbardziej wysunięty na południe tego typu obiekt na Słowacji. To również najbliższy ośrodek narciarski dla miłośników szusowania z zachodniej i południowej Słowacji. Salamandra to bez wątpienia jeden z najciekawszych obiektów narciarskich w tym rejonie Słowacji. 4-osobowa kanapa, która transportuje gości na szczyt, działa również latem, ku uciesze miłośników pieszych wycieczek i fanów kolarstwa górskiego czy downhillu.

Wyciągi narciarskie

Gości obsługują 2 wyciągi narciarskie, w tym 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 1272 metrów i zdolności przewozowej 2 400 osób na godzinę.
Maksymalna przepustowość ośrodka wynosi ok. 3100 osób na godzinę.

Trasy narciarskie

Całkowita długość tras zjazdowych wynosi 1,6 km.:
- 0.2 km (13 %) tras łatwych,
- 1.4 km (87 %) tras średnio-trudnych.

Stok jest sztucznie naśnieżany oraz codziennie przygotowywany ratrakiem.

Położenie

Trasy ośrodka narciarskiego Salamandra – Banska-Stiavnica znajdują się na wysokościach od 579 do 850 metrów n.p.m. Dzięki północnej ekspozycji stoków oraz stosunkowo zimnej aurze pogodowej, warunki śniegowego są tutaj bardzo dobre.

Infrastruktura

Zaplecze narciarskie jest zupełnie wystarczające. Na miejscu znajdziemy wypożyczalnię sprzętu zimowego, serwis narciarski oraz sklep z ekwipunkiem sportowym. W ośrodku działa również profesjonalna szkoła narciarsko-snowboardowa.

Na terenie obiektu mamy do wyboru kilka aktywności, które mogą stanowić wyborne uzupełnieni pobytu: dla narciarzy biegowych przygotowano 3 pętle biegowe, miłośnikom jazdy na łyżwach spodoba się naturalne lodowisko, całym rodzinom polecam zabawę na torze do snowtubingu, a śmiałków zapraszam do jazdy na skuterach śnieżnych.

W hotelu "Salamandra", który znajduje się tuż pod stokiem mamy do dyspozycji klub fitness, strefę wellness, kort do squasha, sale konferencyjne, kącik dla dzieci, oraz wiele innych rzeczy, które gwarantują, że pobyt tutaj spodoba się zarówno prywatnym osobom, jak i zorganizowanym grupom.

Dojazd

Możliwości dojazdu jest kilka. Z Polski najszybciej dostaniemy się do ośrodka od strony Ostrawy, trasą Žilina – Martin – Turčianské Teplice – Kremnica – Žiar nad Hronom – Žarnovica – Hodruša-Hámre.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.salamandra.sk/en/contact-map/

Parking

Bezpłatny parking pod ośrodkiem.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)