0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 28 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 2,4 km
1,6 km
(67%)
Łatwy
0,7 km
(29%)
Średni
0,1 km
(4%)
Trudny

Informacje

Ośrodek narciarski Ryterski Raj przyciąga co roku miłośników białego szaleństwa nie tylko ze względu na doskonałe położenie, ale przede wszystkim dzięki szerokiej infrastrukturze narciarskiej i zróżnicowaniu tras, które zadowolą zarówno początkujących jak i tych naprawdę wymagających narciarzy i snowboardzistów. Perełka Beskidu Sądeckiego działa również w sezonie wiosenno-letnim zapewniając ciekawe, regionalne atrakcje dla całej rodziny.

Wyciągi narciarskie

Ryterski Raj to przede wszystkim nowoczesny, 4-osobowy wyciąg krzesełkowy z taśmą przesuwną. Kanapa ma długość 800 metrów i przepustowość 2000 osób na godzinę. Do tego dochodzi jeszcze talerzyk o długości 300 metrów i przepustowości 900 osób na godzinę oraz tzw. ruchomy chodnik (wyciąg taśmowy/dywanowy) dedykowany początkującym dzieciom. Nowością sezonu 2014/2015 jest krótki wyciąg orczykowy dla "absolwentów" oślej łączki przy wyciągu taśmowym. Łączna przepustowość to ponad 3000 os./godz.

Trasy narciarskie

Przygotowano 2450 metrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Wszystkie trasy mają system sztucznego naśnieżania, są oświetlone i przygotowane ratrakiem (stok ratrakowany również w ciągu dnia miedzy 16.00 – 17.00).
Wizytówką stacji jest trasa czerwona z homologacją FIS. Ma 700 metrów i ciągnie się równolegle do kanapy. Przewyższenie wynosi 220 metrów co zalicza ją do tras dla zaawansowanych amatorów szusowania. Najdłuższa trasa (1200 metrów) oznaczona jest kolorem niebieskim i dedykowana jest zarówno początkującym jak i zaawansowanym. Trzecie trasa, również niebieska, ciągnie się wzdłuż talerzyka i ma długość 220 metrów. Pozostałe dwie trasy są zielone. Tam stawiają swe pierwsze kroki adepci narciarstwa i snowboardu.

Położenie

Stacja znajduje się w mieście Rytro, niedaleko Nowego Sącza, w Beskidzie Sądeckim. Stoki położone są na północnych zboczach Jastrzębskiej Góry (675 metrów n.p.m.).

Infrastruktura

Stacja posiada dosyć szeroki asortyment atrakcji i usług. Na miejscu działa wypożyczalnia i serwis narciarski, szkoła narciarska i snowboardowa, karczma, grill-bar i sklep ze sprzętem zimowym oraz hotel. Toalety znajdują się na górze i na dole wyciągu krzesełkowego.
Ponadto na terenie ośrodka wyznaczono dwukilometrową pętle dla narciarzy biegowych oraz odgrodzono teren do treningu narciarstwa alpejskiego.
Warto również skorzystać z uroków tarasu widokowego, gdzie można podziwiać malowniczą panoramę Beskidu Sądeckiego.

Dojazd

Ryterski Raj leży w odległości niecałych 25 minut od Nowego Sącza. Należy jechać drogą 87, a następnie skręcić w prawo za Delikatesami Centrum i Zajazdem Ryterski. Potem kierujemy się główną drogą aż do celu. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://ryterskiraj.pl/dojazd/

Parking

Na miejscu mamy do dyspozycji bezpłatny parking.

Kontakt

Address: „Ośrodek Narciarsko – Rekreacyjny Rytro” Sp. z o.o. 33-343 Rytro 302

http://www.ryterskiraj.pl/

e.czernecki@ryterskiraj.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)