0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 23 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 16:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Rohace - Spalena to stacja narciarska dla każdego. O jej uniwersalnym charakterze świadczy różnorodności tras, odpowiednich zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Atrakcją są bez wątpienia trasy do uprawiania skialpinizmu oraz nowo powstały park snowboardowy.

Położenie

Ośrodek narciarski Rohace - Spalena położony jest w otoczeniu malowniczych terenów Tatr Zachodnich – Rohaczy. Stok znajduje się na zboczach Doliny Salatyńskiej u podnóża Salatyńskiego Wierchu (2048 metrów n.p.m.) oraz Brestowej (1934 metrów n.p.m.)

Wyciągi narciarskie

Rohace - Spalena oferuje narciarzom dwie kolejki krzesełkowe: 6-osobową o długości 1960 metrów i przepustowości 2400 osób na godzinę oraz 4-osobową, o długości 1490 metrów i zdolności przewozowej 2000 osób na godzinę. Na miejscu turystów obsługują również trzy wyciągi orczykowe o długościach 250, 400 i 850 metrów.
Ogólna przepustowość wszystkich wyciągów to 4800 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Kompleks dysponuje 5,7 km tras o różnym stopniu trudności - od bardzo łatwych do naprawdę trudnych odcinków. Dla narciarzy biegowych przygotowano natomiast dwie pętle, o łącznej długości ponad 30 km.
Najdłuższa trasa, oznaczona kolorem niebieskim i czerwonym, mierzy 1600 metrów i znajduje się na przewyższeniu 300 metrów. Najtrudniejsza jest trasa czarna o długości 300 metrów. Dla prawdziwych śmiałków wyznaczono trasę skialpinistyczną z górnej stacji kolejki krzesełkowej na sam szczyt Salatyńskiego Wierchu.

Infrastruktura

Do zaplecza stacji należą ski-serwis, wypożyczalnia sprzętu zimowego, dwie szkoły narciarsko-snowboardowe, schronisko, restauracja samoobsługowa oraz 2 bufety z tarasami zewnętrznymi na górze i u podnóża stoku.
Niewątpliwie największymi atrakcjami są tutaj świetnie przygotowane trasy biegowe, ekstremalna trasa dedykowana skialipinistom oraz nowy park snowboardowy (snowpark).

Dojazd

Aby dojechać do ośrodka należy przekroczyć granicę polsko-słowacką w Chochołowie. Następnie jedziemy trasą 520 i w miejscowości Witanowa skręcamy w lewo. Mijamy Orawice, Zuberzec, za którym skręcamy w lewo na drogę w kierunku Zverovki. Stacja będzie za około 10 km. Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.tatrawest.sk/1747-2/kontaktne-info-pl/?lang=pl

Parking

Bezpłatny parking pod ośrodkiem.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)