0 obserwujących
Trasy narciarskie: 100 km
55 km
(55%)
Łatwy
38 km
(38%)
Średni
7 km
(7%)
Trudny

Informacje

Popularny ośrodek narciarski Orcières Merlette 1850 ma do zaoferowania około 100 km i 28 nowoczesnych wyciągów narciarskich ( w tym 11 kolei linowych), których łączna zdolność przewozowa wynosi prawie 30 000 osób na godzinę.

Z centrum wioski Orcières, która znajduje się na wysokości 1850 metrów n.p.m., szybko dostaniemy się na stoki Drouvet (2,655 m) oraz Col de Freissinières (2.782 m) za pomocą kolei linowych. Do wyboru mamy trasy o różnym stopniu trudności - od familijnych do bardzo trudnych, przeznaczonych dla ekspertów. Oprócz świetnego zaplecza do uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz snowboardu, kompleks narciarski oferuje również szereg różnorodnych aktywności, takich jak jazda na sankach, narciarstwo biegowe oraz jazda na łyżwach, wycieczki na rakietach śnieżnych, jazda na tzw. mountain bike'ach czy wreszcie malownicze tereny do uprawiania alpinizmu lub skitouringu.

Na terenie ośrodka znajdują się niesamowite atrakcje, do których możemy zaliczyć rzadko spotykane koleje linowe krzesełkowo-gondolowe (3), centrum rekreacyjno-sportowe, rozbudowaną infrastrukturę dla dzieci (m.in. strefa szkoleniowa dla dzieci oraz 2 bezpieczne i niezwykle wygodne wyciągi taśmowe) oraz wiele, wiele innych.

Wyciągi narciarskie

Kurort narciarski dysponuje 28 wyciągami narciarskimi, których łączna zdolność przewozowa wynosi 29 605 pasażerów na godzinę. W skład sieci wyciągów wchodzą:
- 3 koleje linowe krzesełkowo-gondolowe (6-osobowe kanapy i 8-osobowa gondola),
- 7 kolei krzesełkowych,
- 17 wyciągów orczykowych,
- 1 wyciąg szkoleniowy typu "wyrwirączka".

+ urozmaiceniem dla dzieci i początkujących są 2 bezpieczne i niezwykle wygodne wyciągi taśmowe.

Trasy narciarskie

Całkowita długość zróżnicowanych pod względem trudności tras zjazdowych wynosi 100 km. Ich podział przedstawia się w taki sposób:
- trasy łatwe: 55 km (55 %),
- trasy średnio-trudne: 38 km (38 %),
- trasy trudne: 7 km (7 %).

System sztucznego naśnieżania obejmuje swoim zasięgiem 60 % powierzchni terenu narciarskiego.

Położenie

Orcières Merlette 1850 usytuowany jest niedaleko miasta Gap, w popularnych francuskim regionie wypoczynkowym Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Teren narciarski położony jest na zboczach masywu Écrin, w południowych Alpach, na wysokościach od 1,850 do 2,725 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Ośrodek posiada niezwykle rozbudowaną infrastrukturę narciarską, na którą składają się:
- liczne wypożyczalnie sprzętu zimowego i serwisy narciarskie,
- szkółki narciarsko-snowboardowe,
- centrum rekreacyjno-sportowe (The Grande Ourse), na terenie którego znajdziemy lodowisko, siłownię, basen i różne wodne atrakcje, kręgielnię, a nawet kino,
- strefa szkoleniowa dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze szusy na nartach lub snowboardzie,
- opieka nad dziećmi,
- różne formy zakwaterowania takie jak rodzinne hotele, autonomiczne domki wypoczynkowe, B&B, prywatne apartamenty oraz wiele innych.
- duży, profesjonalny snowpark,
- tor do boardercrossu,
- stała trasa slalomowa,
- tor do snowtubingu.

Dojazd

Wyciągi znajdują się w samym środku wioski Orcières-Merlette, ok. 6 km od Orcières i 2,2 km od Les Estaris i 2,7 km od Les Veyers. Dojazd do ośrodka z Gap zajmuje 45 minut. Jedziesz praktycznie do końca autostradą A51 i wybierasz zjazd La Saulce.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.orcieres.com/en/winter/the-resort/access.html

Parking

Na miejscu znajduje się kilka obszernych parkingów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)