0 obserwujących
Trasy narciarskie: 3,3 km
0,8 km
(24%)
Łatwy
2,5 km
(76%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Stok Opalisko we wsi Závažná Poruba to dość mały obiekt z bardzo dobrym zapleczem dla rodzin z początkującymi dziećmi, choć większość tras przeznaczonych jest dla zaawansowanych narciarzy. Na miejscu znajdziemy również czarny odcinek, który pokocha każdy maniak dynamicznej jazdy na krawędziach. Dobre przygotowanie tras, osobny, bezpieczny areał do nauki jazdy, rozmaite aktywności poza-stokowe oraz duża różnorodność tras zjazdowych, z przewagą tras czerwonych, sprawiają, że to bardzo popularne miejsce do uprawiania białego szaleństwa.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu mamy do wyboru 5 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej 3 400 pasażerów na godzinę. Działa tutaj 2-osobowa kolej krzesełkowa o długości 753 metrów oraz 4 wyciągi orczykowe. To w zupełności wystarcza, aby poruszać się płynnie po terenie ośrodka, bez konieczności stania w kolejkach pod wyciągami.

Trasy narciarskie

Na narciarzy czeka 5 wariantów zjazdowych o łącznej długości 3,3 km. Przeważają tereny średnio-trudne i trudne, ale przygotowano również areał dla początkujących narciarzy oraz osobny stok dla zaczynających dzieci.

Wszystkie trasy objęte są systemem sztucznego naśnieżania. Dwa odcinki posiadają oświetlenie, dzięki czemu możliwa jest tzw. jazda nocna.

Położenie

Kompleks narciarski Opalisko znajduje się w sercu Liptowa, w Tatrach Niskich, obok wsi Závažná Poruba i u podnóża góry Poludnica (1 548 m n. m.). Trasy narciarskie położone są na wysokościach od 640 metrów n. p. m. do 1 030 m. n. p. m.

Infrastruktura

Główną aktywnością poza-stokową są biegi narciarskie. Przygotowano kilka pętli biegowych o łącznej długości 30 km. Po nartach możemy pójść z całą rodziną na tor saneczkowy albo pojeździć na naturalnym lodowisku.
Zaplecze narciarskie tworzą szkoła narciarska oraz snowboardowa, wypożyczalnia nart oraz ski-serwis.

Dojazd

Centrum znajduje się 5 km od centrum Liptowskiego Mikulasza. Dojazd jest niezwykle prosty. Od najbliższego zjazdu z drogi numer 18, dojazd samochodem zajmuje ok. 7 minut.

Informacje odnośnie dojazdu oraz mapkę znajdziesz tutaj: http://www.skiopalisko.sk/pl/kontakt

Parking

Bezpłatny parking na 500 samochodów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)