0 obserwujących
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Notre Dame de Bellecombe to jedna z miejscowości narciarskich, które wchodzą w skład terenu narciarskiego Espace Diamant. Pozostałe kurorty narciarskie, współtworzące od 2005 roku Espace Diamant to: Crest Volant, Cohennoz, Praz sur Arly, Les Saisies (wliczając wioskę Hauteluce Village i Bisanne 1500), oraz Flumet.

Espace Diamant to ogromny teren narciarski, oferujący miłośnikom szusowania 157 zróżnicowanych wariantów zjazdowych o łącznej długości 192 km oraz 81 wyciągów narciarskich, z czego ponad połowa to orczyki. Ciekawostką jest fakt, że Espace Diamant jest największym na świecie ośrodkiem narciarskim, który NIE posiada gondoli ani kolejek krzesełkowych z osłonami przeciwwietrznymi. Espace Diamant nadrabia cenami - mało jest ośrodków na świecie, które oferują tyle kilometrów tras zjazdowych, w taki niskich cenach.

Wszystkie miejscowości wchodzące w skład Espace Diamant są połączone rozległą siecią wyciągów i tras zjazdowych.

Dzięki lokalizacji oraz rozbudowanemu systemowi sztucznego naśnieżania, na miejscu panują wyborne warunki śniegowe. Dodatkowym atutem ośrodka są z pewnością przepiękne widoki, przytulna atmosfera małych alpejskich wiosek oraz cała masa atrakcji i aktywności zarówno na stoku jak i poza nim.

Wyciągi narciarskie

W skład 79 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości 90 852 pasażerów na godzinę wchodzą:
- 30 kolei krzesełkowych,
- 45 wyciągów orczykowych różnego typu,
- 4 wyciągi szkoleniowe typu "wyrwirączka",

+ dzieci oraz początkujący mogą korzystać z dwóch bezpiecznych i wygodnych wyciągów taśmowych.

Trasy narciarskie

Espace Diamant oferuje coś dla każdego - od łagodnych i wyjątkowo szerokich tras na Mont Bisanne, przez dynamiczne, średnio-trudne stoki na Mont Lachat lub Mont Requet, do czarnych, stromych odcinków na Mont Vores. W sumie na terenie ośrodka możemy wybierać spośród 157 wariantów zjazdowych o łącznej długości 192 km.
Podział tras:
- łatwe: 132 km (68 %),
- średnio-trudne: 49 km (26 %),
- trudne: 11 km (6 %).


System sztucznego naśnieżania składa się z 472 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 30% powierzchni terenu narciarskiego.

Najdłuższa trasa biegnie od Choucas do Liaisons Crest Voland. Długość: 7 km.

Najtrudniejsza trasa "Ebranchets" ma prawie kilometr długości i leży na przewyższeniu równym 300 metrów. Uwaga: ten odcinek nie zawsze jest przygotowany.

Położenie

Teren narciarski rozciąga się w bardzo korzystnej lokalizacji, pomiędzy górami Beaufortain, a regionem geograficznym Val d'Arly, naprzeciwko Mont Blanc. Trasy ośrodka usytuowane są na wysokościach od 1,000 do 2,069 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie narciarskim znajduje się rozbudowana infrastruktura zimowa, na którą składają się m.in.:
- wypożyczalnie sprzętu zimowego oraz ski-serwisy i - szkółki narciarsko-snowboardowe, dostępne w 7 z 11 stacji bazowych kompleksu,
- centrum rekreacyjno-sportowe z basenem, strefą spa, siłownią i salą fitness,
- wypożyczalnia snowscoot'ów, skibike'ów, skibob'ów oraz rakiet śnieżnych.

Po nartach można spróbować swoim sił w Ski Joëringu, czyli jazdy na nartach za koniem, wybrać się na wycieczkę psim zaprzęgiem, poszaleć na całorocznym 800-metrowym torze saneczkowym, a nawet przejechać się jednym z 10-tonowych ratraków, mających 300 koni mechanicznych pod maską.

Zaplecze dla dzieci to m.in.
- trasa tematyczna dla dzieci w środku "zaczarowanego" lasu z wieloma przeszkodami i atrakcjami po drodze,
- strefa rekreacyjno-szkoleniowa "Opoualand" dla początkujących w wieku 6-12 lat.
- "Waouland" - kombinacja snowparku i toru do boardercrossu - miejsce dostępne również dla dzieci.

Dojazd

Czas przejazdy z Lyonu (lotnisko Lyon St.Exupery) to ok. 2 godziny (samochód). Najpierw jedziemy autostradą A43, potem A430, a następnie trasą numer D1212. Ośrodek znajduje się ok. 20-35 km od najbliższego zjazdu z autostrady.

Z powodu wielu punktów wjazdowych, dojazd na teren ośrodka jest dość prosty i szybki. Siedem z jedenastu punktów wjazdowych posiada zaplecze w postaci wypożyczalni sprzętu zimowego oraz biura szkółki narciarskiej.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.espacediamant.com/en/notre-dame-bellecombe-50.html

Parking

Parkingi znajdują się pod stacjami bazowymi ośrodków. Wszystkie, za wyjątkiem parkingu w centrum Les Saisies, są bezpłatne.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)