0 obserwujących
Trasy narciarskie: 132 km
23 km
(17%)
Łatwy
94 km
(71%)
Średni
15 km
(11%)
Trudny

Informacje

Region Monterosa to 7 kompleksów zimowych pomiędzy Doliną Aosty, a Piedmontem: Champoluc, Antagnod, Brusson, Gressoney-La-Trinité, Champorcher, Gressoney-Saint-Jean i Alagna. Łącznie przygotowano tutaj aż 132 km różnorodnych tras zjazdowych oraz 45 wyciągów narciarskich.

Wyciągi narciarskie

Na jednym karnecie możemy szusować na przeszło 132 kilometrach tras narciarskich o różnym profilu i korzystać z 45 nowoczesnych wyciągów, dostępnych na terenie Champoluc, Antagnod, Brusson, Gressoney-La-Trinité, Gressoney-Saint-Jean i Alagna. Przygotowano również ski-passy lokalne, jeśli preferujemy jazdę na nartach po mniejszym obszarze i nie chcemy płacić za całość.

W skład kompleksu wyciągów wchodzi 16 krzesełek, 14 wyciągów taśmowych dla dzieci i poczatkujących (14 funparków dla dzieci), 5 wyciągów orczykowych, 9 kolei gondolowych, 1 kolej linowo-terenowa.

Maksymalna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 50 000 os./h., co sprawia, że możemy cieszyć się płynną jazdą, bez konieczności stania w długich kolejkach pod bramkami wyciągów.

Trasy narciarskie

Monterosa to ponad 130 km tras narciarskich, podzielono na 93 warianty zjazdowe: 28 niebieskich (dla początkujących), 54 czerwone (dla średnio zaawansowanych), 11 czarnych (dla ekspertów).
95% stoków objętych jest systemem sztucznego naśnieżania. W trakcie jednego sezonu, generatory śniegu są w stanie wytworzyć ok. 780 000 metrów sześciennych białego puchu.

Wskazówka dla narciarzy lubiących wyzwania. W trakcie pobytu w Monterosa, warto wybrać się po zmroku na stok w Gressoney-Saint-Jean, gdzie znajduje się światowej sławy czarna trasa im. Leonardo David'a, słynnego włoskiego alpejczyka. Poszaleć na tyczkach można do 22:30!
Zjazd jest bardzo lubiany przez ekspertów, ze względu na konieczność ciągłej zmiany rytmu, nagłe obniżenia terenu oraz perfekcyjne warunki śniegowe.

Na miejscu dostępne są również 3 helikoptery, które zabierają śmiałków na tereny niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Tzw. heliskiing to atrakcyjna forma spędzania czasu dla doświadczonych miłośników freeride'u.

Położenie

Monterosa leży w Alpach Pienińskich i jest najpotężniejszym masywem górskim w całych Alpach. Teren narciarski obejmuje 4 doliny: Ayas, Champorcher, Gressoney oraz Valsesia. Stoki położone są na wysokościach od 1 200 do 2 970 metrów n.p.m.
W okolicy znajdują się dwa parki przyrodnicze: Mont Avic and Mont Mars.

Infrastruktura

Do zaplecza narciarskiego należy zaliczyć:
- 4 szkóły narciarsko-snowboardowe,
- 4 wypożyczalnie sprzętu zimowego, przy których działają serwisy narciarskie,
- profesjonalny snowpark "Fun Park Champorcher" oraz 7 stref dziecięcych, w których maluchy łączą zabawę z nauką jazdy, pod czujnym okiem instruktorów.

Dojazd

Możliwości dojazdu jest kilka, odsyłamy Państwa do odnośnika zamieszczonego poniżej. Miasteczko Champoluc oddalone jest o 30 km od najbliższego zjazdu z autostrady A26, przecinającej Dolinę Aosty. Od parkingu na końcu wioski, do dolnej stacji kolejki linowej jest około 300 metrów, które należy pokonać na piechotę.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.aosta-valley.co.uk/your-trip/getting-here/

Parking

Parkingi są bezpłatne.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0125303111

http://www.monterosa-ski.com/

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)