0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 10 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0,2 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 0,2 km
0,2 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Jedną z wizytówek Poznania stanowi całoroczna infrastruktura turystyczna wokół Jeziora Malta, w której skład wchodzi kompleks narciarski Malta Ski. Połączenie sportu i rekreacji oraz dostępność zarówno zimą jak i latem sprawiają, że centrum przyciąga coraz więcej mieszkańców miasta oraz okolic i spełnia wymagania zarówno dorosłych jak i dzieci.

Wyciągi narciarskie

Malta Ski tworzą trzy wyciągi narciarskie. Dwa większe wyciągi znajdują się na tzw. Stoku Głównym. Są to: wyciąg krzesełkowy o przepustowości 800 osób/h oraz talerzykowy o przepustowości ok. 750 osób/h. Dodatkowo działa jeszcze wyciąg talerzykowy dla dzieci. Zlokalizowany jest na tzw. Stoku Małym, a jego największą zaletą jest regulowana prędkość.

Trasy narciarskie

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji Stok Główny oraz Stok Mały do nauki jazdy. Stok Główny ma długość 150 metrów i szerokość od 15 do 30 metrów. Stok Mały jest krótszy i łatwiejszy. Ma długość 30 metrów i tą samą szerokość.
Co najważniejsze oba stoki są przygotowane ratrakiem, posiadają system sztucznego naśnieżania oraz są bardzo dobrze doświetlone. Specjalna nawierzchnia oraz profesjonalny system zraszania powodują, że z uroków szusowania można korzystać nawet w razie braku warunków śniegowych.

Położenie

Centrum sportowe znajduje się w Poznaniu nad południowym brzegiem Jeziora Malta zaraz obok pola golfowego, plaży miejskiej i kąpieliska. Dokładnie 5,5 km od ścisłego centrum.

Infrastruktura

Bardzo szeroka infrastruktura przyciąga szczególnie rodziny z dziećmi. Jest tam wypożyczalnia nart i rowerów oraz wiele znakomitych punktów gastronomicznych. W ramach centrum funkcjonuje szkoła narciarska, szkoła małego kierowcy, letni tor saneczkowy, rollercoaster, snowtubing, letnie kino, mini-golf i place zabaw. Okolice Jeziora Malta to atrakcja sama w sobie. Zaraz po nartach można pójść na miejską plaże i skorzystać z uroków kąpieliska. Jest tam także scena festiwalowa, ogród zoologiczny oraz liczne restauracje i kawiarnie.

Dojazd

Malta Ski znajduje się niecałe 4 km w linii prostej od Rynku w Poznaniu.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://maltaski.pl/Lokalizacja_MALTA_SKI.html

Parking

Parkingi są płatne. Bezpłatnie można parkować przez 15 minut. Parking górny dostępny jest przez cały rok. Natomiast parking dolny, który znajduje się u podnóża stoku narciarskiego dostępny jest tylko w sezonie zimowym.

Kontakt

Address: MALTA SKI Sp. z o.o. ul. Wiankowa 2, 61-131 Poznań

http://maltaski.pl/

sekretariat@maltaski.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)