0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 2 lutego 2016
Pogoda
 • 23°
Prognoza
pogody
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 17:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ski Arena Łysa Góra to prężnie działający ośrodek narciarski, malowniczo położony w Sudetach Zachodnich. Przeważają tu trasy łatwe, ale ze względu na walory krajobrazowe i atrakcje poza-narciarskie (np. ogniska, stadnina koni), każdy amator zimowej aktywności powinien dobrze się tu bawić. Ośrodek jest czynny w sezonie niskim (do 5.XII i od 29.II) w godzinach 9.00 - 17.00, a sezonie wysokim (od 6.XII do 28.II) w godzinach 9.00 - 21.30.
w sezonie niskim

Wyciągi narciarskie

Ski Arena Łysa Góra oferuje w sumie 6 wyciągów, w tym jeden orczyk o długości 900m, 4 wyciągi talerzykowe i wyciąg typu „baby lift” dla najmłodszych, usytuowany w górnej części stoku.

Trasy narciarskie

W ośrodku mamy do dyspozycji 6 tras zjazdowych o łącznej długości 4,5 km, z czego 3,5 km to trasy niebieskie. Na resztę składa się kilometrowa trasa czerwona. Dwa główne zjazdy (niebieski i czerwony) są oświetlone i naśnieżane, a ośrodek działa do godziny 22, więc przy dobrych warunkach czeka nas tutaj długie szusowanie.

Na terenie kompleksu wytyczono też trasę biegową i skitourową. Dodatkowych emocji można szukać stosownie do wieku w snowparku lub fun parku z karuzelą narciarską, polem saneczkowym i Reniferową Chatką.

Położenie

Ośrodek znajduje się we wsi Dziwiszów, zaledwie 10 km od centrum Jeleniej Góry, w zachodniej części Południowego Grzbietu Gór Kaczawskich. Infrastruktura zlokalizowana jest na północnym stoku Łysej Góry (708 m n.p.m.), dzięki czemu dobre warunki narciarskie panują tu stosunkowo długo. Okolica słynie z malowniczych krajobrazów – z leżącej nieopodal przełęczy Kapella roztacza się piękna panorama Karkonoszy.

Infrastruktura

W sezonie zimowym na terenie Ski Arena Łysa Góra funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, serwis, oraz 4 punkty gastronomiczne.
W programie szkoły znajduje się nie tylko jazda na nartach. Niewątpliwym atutem jest współpracująca z ośrodkiem szkoła narciarska Aeskulap, powstała w 1970 roku, w której dzieci poza treningami narciarstwa zjazdowego, biorą udział również w wycieczkach górskich turystyczno-krajoznawczych w Karkonosze, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie. Dodatkową atrakcją jest położona na terenie kompleksu stadnina koni Awista, oferująca naukę jazdy w rodzinnej atmosferze i malowniczej lokalizacji. W każdy piątek, sobotę i niedzielę oraz codziennie w okresie ferii zimowych przy górnej stacji wyciągu Jedynka organizowane jest ognisko z pieczonymi kiełbaskami i muzyką w tle.

Dojazd

Z Wrocławia jedziemy najpierw drogą nr 5, a od Bolkowa drogą E65 i tuż przed wjazdem do Jeleniej Góry odbijamy w prawo w kierunku na Legnicę i Złotoryję. Jedziemy dalej ok. 10-15 minut, mijamy Dziwiszów, następnie skręcamy w lewo przy gospodarstwie agroturystycznym Łysa Góra i znów w lewo na teren ośrodka.
Z Legnicy jedziemy przez Złotoryję i Świerzawę, kierując się na Jelenią Górę. Kilka kilometrów za Świerzawą po prawej stronie zobaczymy stok. Skręcamy na parking jeszcze przed zabudowaniami na przełęczy. Drugi wariant to znacznie lepsza lecz nieco dłuższa droga przez Jawor, gdzie skręcamy na drogę nr 365, mijamy Świerzawę i skręcamy w prawo za Gościńcem Kapella. Trzeci wariant to jazda drogą E65 do Bolkowa i dalej jak drogą z Wrocławia.
Odległości: od Jeleniej Góry - 10 km, od Legnicy - 50 km, od Lubina - 70km, od Głogowa i Wrocławia - ok. 100 km, a od Zielonej Góry - 150 km.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://lysagora.pl/kontakt/

Parking

Na miejscu dostępne są bezpłatne parkingi zaraz obok ośrodka.

Kontakt

Address: Wojska Polskiego 18 58-500 Jelenia Góra

http://lysagora.pl/

biuro@lysagora.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)