0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 2 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 22:00
Trasy narciarskie: 1,1 km
0,5 km
(45%)
Łatwy
0,6 km
(55%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Mieszkańcy Pomorza nie muszą przemierzać całego kraju, żeby pozjeżdżać na dwóch lub jednej desce. Całoroczne Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca zimą staje się prężnie działającą stacją narciarską – największą w tej części Polski. Na Kaszubach przez kilka tygodni w roku można poczuć się jak w górach.

Wyciągi narciarskie

Na terenie stacji działają 4 wyciągi orczykowe (3 o długości 260-300m i różnicy poziomów 40-45m), 2 wyciągi dla początkujących (w tym jeden działający przy przedszkolu narciarskim) i 2 wyciągi z torami do snowtubingu. Na wszystkie wyciągi w Koszałkowie obowiązuje jedna karta elektroniczna.

Trasy narciarskie

Na stokach Wieżycy biegną dwie 300-metrowe trasy czerwone, trzy krótsze trasy niebieskie (w tym dwie przeznaczone stricte do nauki jazdy) oraz dwie trasy snowtubingowe. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone oraz ratrakowane.

Położenie

Wieżyca (328 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Niżu Polskiego - wznosi się na terenie Szwajcarii Kaszubskiej w woj. pomorskim. Na szczycie wzgórza umiejscowiono platformę widokową – Kaszubską Wieżę Widokową im. Jana Pawła II. Tamtędy przebiega też Szlak Wzgórz Szymbarskich, trasa piesza zmierzająca z Sopotu na Pojezierze Kaszubskie.

Infrastruktura

W bezpośrednim sąsiedztwie stoków znajdują się liczne obiekty noclegowe i gastronomiczne (restauracja, pizzeria, małe gastronomie i pawilony z grillem). Są tu też dwie toalety, dwie wypożyczalnie sprzętu, szkoła narciarska MIXTURA, serwis i punkt medyczny. Na najmłodszych użytkowników stoku czeka też karuzela śnieżna i przedszkole narciarskie oraz niezwykle popularny tor do snowtubingu.
Dla bardziej wymagających narciarzy we wtorki i czwartki odbywają się płatne treningi na tyczkach z pomiarem czasu prowadzone przez Pomorski Klub Sportowy.

Dojazd

Ośrodek znajduje się ok. 45 min. od Trójmiasta. Należy jechać drogą nr 20, potem skręcić w prawo na Ostrzyce i Brodnicę Górną, a następnie w lewo w kierunku Krzeszna.
Jeśli jedziemy od strony miasta Kartuzy to najpierw drogą nr 224 do Brodnicy Górnej, potem w kierunku Ostrzyc, za miejscowością przejeżdżamy przez wiadukt kolejowy i skręcamy w prawo w kierunku Krzeszna.
Łatwo dojechać również pociągiem. Stacja Krzeszno znajduje się na trasie Gdynia - Kościerzyna.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.wiezyca.pl/pl/lokalizacja.html

Parking

Parkingi znajdują się tuż pod ośrodkiem.
Przystanek autobusowy linii 888 Gryf znajduje się koło parkingów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)