0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 11 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 2,4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Wysokość:
652 - 953m (Różnica: 301 m)
Trasy narciarskie: 2,4 km
0,6 km
(25%)
Łatwy
1,8 km
(75%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Koninki są znaną bazą turystyczno-wypoczynkową w Gorcach. Dobre położenie (55 km od Krakowa) oraz różnorodność tras zjazdowych i duża liczba tras biegowych skłaniają rok rocznie mieszkańców miasta do szybkiego wypadu na narty.

Wyciągi narciarskie

Koninki dysponują 5 wyciągami narciarskimi. Głównym wyciągiem jest kolej krzesełkowa Tobołów, która ma długość 1200 metrów i przepustowość 600 osób na godzinę. Na lewo od dolnej stacji kolejki znajdują się dwa wyciągi: orczykowy o długości 330 metrów i wyciąg dla dzieci o długości 50 metrów. Na szczycie góry działają pozostałe dwa wyciągi orczykowe o długości 150 i 270 metrów.

Trasy narciarskie

Trasy narciarskie ciągną się wzdłuż wyciągów. Najdłuższa trasa biegnie od górnej do dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Jej długości to 1450 metrów przy przewyższeniu 309 metrów, co daje jej status trasy dosyć wymagającej. Nie bez powodu posiada Homologację FIS, co umożliwia organizowanie zawodów w slalomie i slalomie gigancie na szczeblu międzynarodowym. Pozostałe trasy należą do tras łatwych i średnio-trudnych. Stoki przy wyciągach I,II i III są oświetlone. Wyciągi na szczycie są przez to nieczynne po 16:00.

Położenie

Ośrodek znajduje się niedaleko Krakowa, w Koninkach będącym przysiółkiej wsi Poręba Wielka. Koninki leżą w regionie Gorców, w dolinie potoku Koninka, a trasy narciarskie rozciągają się na wschodnich stokach Tobołowa (994 metry n.p.m.).

Infrastruktura

Niedaleko górnej stacji kolejki krzesełkowej znajduje się obserwatorium astronomiczne. Goście mogą skorzystać również z lodowiska przy ośrodku. Z oczywistych usług wymienić należy wypożyczalnię i serwis sprzętu zimowego oraz szkółkę narciarską, liczne punkty gastronomiczne i dobrą bazę noclegową. Niewątpliwą wartością dodaną ośrodka jest kompleks tras biegowych położonych w malowniczym regionie Gorców.

Dojazd

Z Zakopianki należy zjechać w Lubieniu na Mszanę Dolną. Z Mszany kierujemy się przez Podobin w Niedźwiedź w kierunku Poręby Wielkiej. W Porębie należy odbić w lewo na Koninki.

Parking

Na miejscu dostępne są parkingi.

Kontakt

Address: Poręba Wielka 251 34–735 Niedźwiedź

http://stacja.koninki.pl/

stacja@koninki.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)