0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 14 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0,9 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:00 - 18:00
Trasy narciarskie: 0,9 km
0,6 km
(67%)
Łatwy
0,3 km
(33%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Ten mały kompleks narciarski w niedalekiej odległości od Piwnicznej-Zdroju stanowi idealne miejsce wypadowe na narty lub snowboard z całą rodziną. Z atrakcji na stoku będą zadowoleni zarówno dorośli jak i dzieci, a trasy narciarskie spełnią oczekiwania zaawansowanych i tych, którzy mają narty na nogach po raz pierwszy.

Wyciągi narciarskie

Mimo niewielkich rozmiarów, stacja oferuje ciekawą infrastrukturę. Działają tutaj trzy wyciągi. Najdłuższy jest wyciąg orczykowy o długości 600 metrów. Dodatkowo działa krótszy wyciąg orczykowy przy oślej łączce oraz wyciąg taśmowy dedykowany najmłodszym amatorom szusowania.

Trasy narciarskie

Z górnej stacji głównego wyciągu orczykowego mamy do wyboru dwa warianty tras. Możemy szusować wariantem czerwonym lub niebieskim, który poprowadzony jest po większym łuku. Obie nartostrady łączą się na na dolnym odcinku. Stok jest bardzo szeroki, zawsze dobrze przygotowany naśnieżany i oświetlony.
Przygotowano również oslą łączkę dla zaczynających swoją przygodę z narciarstwem lub snowboardem gości. Najmłodsi mogą łączyć zabawę z nauką na specjalnym torze z miękkimi przeszkodami.

Położenie

Stacja zlokalizowana jest na terenie gminy Piwniczna Zdrój w pobliżu Rozlewni i Pijalni wód mineralnych "Piwniczanka", dokładnie nad brzegiem potoku Jaworzynka, który płynie przez Kokuszkę. Szczyt stoku położony jest w centrum Beskidu Sądeckiego między Cycówką, a Bystrą Górą.

Infrastruktura

Infrastruktura ośrodka przyciąga głównie rodziny z dziećmi. Oprócz bezpiecznych i łagodnych tras oraz wyciągów przystosowanych dla najmłodszych, znajdziemy również tor do snowtubingu oraz plac zabaw. Na miejscu możemy skorzystać z oferty skromnej wypożyczalni sprzętu zimowego oraz z usług wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa. Baza noclegowa ośrodka to pokoje dla 36 osób z kuchnią, stołówką, grillem i dostępem do wi-fi.
Istnieje również możliwość organizacji imprez integracyjnych z grillem lub ogniskiem oraz z kuligiem konnym z pochodniami.
Okolice Piwnicznej-Zdroju to nie tylko narty. Niedaleko stacji narciarskiej znajduje się pijalnia wód mineralnych, buduje się kompleks basenów i funkcjonuje stadnina koni. Prawdziwą atrakcją regionu jest niewątpliwie spływ rzeką Poprad.

Dojazd

Stacja znajduje się niedaleko granicy ze Słowacją, około 35 minut jazdy samochodem od Nowego Sącza. Jadąc drogą numer 87 należy skręcić w lewo na Głebokie. Przecinamy tory kolejowe, następnie jedziemy przez most nad Popradem i skręcamy w prawo. Jedziemy równolegle do rzeki, aż zobaczymy po lewej stronie drogi drewniany znak informujący, że po skręci w lewo za 450 metrów będziemy na miejscu.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.kokuszka-ski.pl/pl/23176/0/Kontakt_i_dojazd.html

Parking

Bezpośrednio przy ośrodku dostępne są parkingi dla samochodów osobowych i autokarów

Kontakt

Address: Kokuszka 2 33-350 Piwniczna

http://www.kokuszka-ski.pl/

kokuszka.ski@interia.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)