0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 1 lutego 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1,1 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 1,1 km
1,1 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Karlików to maleńka, kameralna stacja narciarska, jedna z najstarszych w Beskidzie Niskim i przez to ustępująca konkurencji pod względem nowoczesności , ale za to pięknie położona i wyjątkowo sprzyjająca rekreacyjnemu szusowaniu długimi zakosami. Rodzinna, kameralna atmosfera i ciekawe poza-stokowe atrakcje sprawiają, że Karlików wybiorą osoby, którą chcą poznać nowe, mniej zatłoczone i bardziej zaciszne miejsce na mapie narciarskiej Polski. Niedawno zmienił się właściciel, który podobno planuje kilka zmian. Pierwszą z nich niewątpliwie będzie wymiana starego orczyka, na oczywistą już dzisiaj kanapę.

Wyciągi narciarskie

Do dyspozycji narciarzy są 2 poprowadzone obok siebie wyciągi orczykowe o zdolności przewozowej 2000 os./h, a także wyciąg o długości 150 m przeznaczony dla dzieci i początkujących użytkowników stoku.

Trasy narciarskie

"Karlików" to dwie wyjątkowo szerokie, jednostajnie nachylone trasy o długości 1200 m każda i trudności oscylującej między łatwą a średnio trudną. Obok tras głównych znajduje się „ośla łączka” z osobnym wyciągiem dla początkujących narciarzy. Stacja posiada system sztucznego dośnieżania, a jeden ze stoków jest oświetlony, co umożliwia jazdę do godzin wieczornych. Wszystkie trasy są ratrakowane.

Położenie

Stacja położona jest na północnym stoku góry Kamień (857 m n.p.m.) nieopodal wsi Karlików, w południowo-wschodniej części Beskidu Niskiego. Zarówno z górnej stacji wyciągów, jak i szerokich wylesionych stoków rozciągają się wspaniałe widoki, m. in. Na pobliską Tokarnię (777 m n.p.m.).

Infrastruktura

Przy wyciągu znajduje się niewielki hotel, restauracja, bar piwny, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i szkółka narciarsko-snowboardowa. Plany na najbliższy sezon zakładają zorganizowanie snowparku dla snowboardzistów. Dodatkową atrakcją jest przejście zimowe z przewodnikiem górskim na rakietach śnieżnych., a także możliwość zorganizowania kuligu, jazdy na saniach, na siodłach, a nawet spróbowania sił w skijoringu- czyli dyscyplinie polegającej na jeździe na nartach za koniem, psem czy motorem/skuterem.

Dojazd

Karlików leży ok. 20 km od Sanoka. Najdogodniejszy dojazd prowadzi drogą wojewódzką nr 889 od strony Bukowska. W Karlikowie skręcamy w lewo i wąską, niezbyt wygodną drogą dojeżdżamy do dolnej stacji wyciągu. Przy bardzo dużych opadach dojazd do stacji może być utrudniony. Więcej odnośnie dojazdu tutaj: http://www.nadsolinka.wyciag-karlikow.pl/kontakt

Parking

Na miejscu dostępny jest duży bezpłatny parking.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)