0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 14 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 18:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kaniówka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stacji narciarskich na Podhalu zaraz obok Bani i Kotelnicy Białczańskiej. Znajduje się w niedalekiej odległości od Kotelnicy, z którą w tym roku została połączona nowoczesnym krzesełkiem. Jednak łączy je nie tylko fizyczna więź - Kaniówka, Kotelnica i Bania objęte są systemem wspólnych karnetów TatraSki (a wraz z nimi Czorsztyn-Ski i Jurgów) oraz posiadają wspólną numerację wyciągów, dlatego wyciągi na Kaniówce rozpoczynają się od numerów VII i 8. Stąd można śmiało powiedzieć o kompleksie Kotelnica-Bania-Kaniówka, który jest w stanie w ciągu godziny obsłużyć 20 tysięcy narciarzy i snowbaordzistów.

Położenie

Kompleks tras narciarskich Kaniówka zlokalizowany jest na wschodnim zboczu Horników Wierchu (926 m n.p.m) w Białce Tatrzańskiej, w gminie Bukowina Tatrzańska. Szczyt należy do pasma górskiego o nazwie Pogórze Spisko-Gubałowskie, do którego należą również Kotelnica i Wysoki Wierch.

Wyciągi narciarskie

W Kaniówce działa 5 wyciągów narciarskich w tym jedna kolej krzesełkowa o długości 450 metrów, trzy talerzyki i jeden wyciąg taśmowy. Razem są w stanie obsłużyć 4620 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Kaniówka, tak jak pozostałe stacje w Białce Tatrzańskiej, ma profil typowo rodzinny. Stok jest szeroki, łagodny, a trasy bezpieczne, świetnie przygotowane, sztucznie naśnieżane i oświetlone. Nartostrady biegną wzdłuż wyciągów i są oznaczone jako łatwe i bardzo łatwe. Ich całkowita długość to 1,2 km.

Infrastruktura

Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu mogą skorzystać z szerokiego wyboru sprzętu zimowego w wypożyczalni. Dzieciom i początkującym dorosłym poleca się ofertę szkółki narciarsko-snowboardowej, a gdy będziemy już bardzo zmęczeni i głodni warto posilić się w klimatycznej karczmie przy stoku lub innych karczmach w pobliżu. Na terenie ośrodka jest bezpłatna toaleta.
Następną zaletą jest położenie ośrodka w bliskości wielu atrakcji Białki Tatrzańskiej i okolicznych miejscowości. Baseny termalne, tor saneczkowy, regionalna kuchnia, sklepy z lokalnymi wyrobami, luksusowe hotele i apartamenty to tylko niektóre z nich.
Warto również spojrzeć na Kaniówkę jak na koło ratunkowe w razie gdy kolejki w Kotelnicy Białczańskiej nadwyrężą nasze nerwy.

Dojazd

Dojazd do Kaniówki jest bardzo łatwy. Jadąc od strony Nowego Targu drogą numer 49 mijamy po prawej stronie ośrodki Kotelnicę i Banię, po lewej stację Grapa Litwinka, zaraz potem skręcamy łagodnie w prawo za znakiem na Hotel Zawrat. Tam już będą znaki na Kaniówkę.

Parking

Dla gości przygotowane są darmowe miejsca postojowe.

Kontakt

Address: Kaniówka 19 Białka Tatrzańska

http://www.kaniowka.pl/

kontakt@kaniowka.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)