0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 25 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 44,5 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
08:30 - 16:00
Trasy narciarskie: 44,5 km
19,2 km
(43%)
Łatwy
17,9 km
(40%)
Średni
7,4 km
(17%)
Trudny

Informacje

Jasna Chopok lub Jasna Tatry Niskie to największy ośrodek na Słowacji oraz jeden z najbardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych przez polskich turystów kompleksów narciarskich po słowackiej stronie Tatr.

Oferta ośrodka skierowana jest do każdego miłośnika białego szaleństwa, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności. Rozmaitość tras zjazdowych i biegowych, strefy freeride i freestyle oraz bardzo ciekawa infrastruktura poza-stokowa, stanowią o wielkim potencjale ośrodka, który dla polskiego turysty jest niezwykle konkurencyjny, w porównaniu do oferty większości naszych rodzimych stacji narciarskich.

Jasna Chopok w liczbach to 31 wariantów tras o łącznej długości 49 km, obsługiwanych przez 28 wyciągów, w tym 6 kolejek linowych i jedną szynową, co daje w sumie przepustowość sięgającą 32 tysiące osób na godzinę!

Wyciągi narciarskie

Za transport gości odpowiada 28 wyciągów narciarskich. W skład kompleksu wchodzą kolejka linowa z 24–osobowymi wagonikami oraz kolejka gondolowa z 15 – osobowymi wagonikami, kolejka naziemna, kolejka gondolowa 8-osobowa, kolejka krzesełkowa 6-osobowa,
kolejka krzesełkowa 4-osobowa, kolejka krzesełkowa 2-osobowa oraz 16 wyciągów orczykowych.

Zdolność przewozowa wszystkich urządzeń transportowych ośrodka to ponad 32 000 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Łączna długość tras zjazdowych to 49 km. Mamy do dyspozycji odcinki trudne, średnio trudne, łatwe i typowe ośle łączki dla najmłodszych i stawiających pierwsze szusy.

To miejsce, w którym spotkają się początkujący i zawodowcy. Mieszają się tutaj trasy dla amatorów oraz tereny do organizowania zawodów narciarskich o międzynarodowym poziomie. Obok świetnie przygotowanych tras znajdują się trasy freeride'owe. Z jednej strony możemy oglądać ekstremalne wyczyny w snowparku, a z drugiej zabrać dziecko na jeden z kilku dostępnych parków z przeszkodami.

27 km tras jest sztucznie naśnieżanych oraz oświetlonych.
Na dodatek przewidziano również olbrzymie połacie terenu do jazdy poza trasami oraz wiele kilometrów szlaków do uprawiania narciarstwa biegowego.

Położenie

Kompleks narciarski JASNÁ NÍZKE TATRY, położony jest w Kotlinie Liptowskiej, w północnej Słowacji, w niedalekiej odległości od granicy z Polską.

Ośrodek znajduje się na zboczach Chopoka (2024 metry n.p.m.) - drugiego najwyższego szczytu w Tatrach Niskich. Tereny, na których rozciąga się resort, należą do Parku Narodowego Tatr Niskich (NAPANT).

Dojazd

Jasna znajduje się na skrzyżowaniu dróg I/18 i II/584. Od polskiej granicy w Chochołowie dzieli je odległość 76 km. Należy kierować się na Liptowski Mikulasz, który jest głównym punktem dostępu do Jasnej od strony północnej.

Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj:
http://www.jasna.sk/pl/informacje/transport/

Infrastruktura

Na bogate zaplecze składają się liczne wypożyczalnie sprzętu zimowego, sklepy narciarskie, ski-serwisy, szkoły narciarsko-snowboardowe, przedszkola narciarskie, centrum testowe Volkl oraz kilkanaście restauracji, barów apres-ski czy lokali z fast-foodem.

Atrakcji kompleksu Jasna Chopok nie sposób zliczyć: fani ekstremalnych przeżyć mają do wyboru strefy freeridu oraz profesjonalny, niedawno zmodernizowany snowpark, najmłodszym dedykowane jest kilka parków Maxiland, gdzie zabawa połączona jest z nauką jazdy, a nadgorliwym porannym ptaszkom, umożliwiono zjazd jeszcze przed oficjalnym otwarciem stoku. To nie jest wszystko. Na terenie obiektu czeka na nas wypożyczalnia skifoksów, snowbików, snowscootów oraz mini-snowpark dla dzieci, a także możliwość polatania w tunelu aerodynamicznym.

Jazda wieczorna odbywa się na kilometrowym odcinku stoku od 18:00 do 21:00, zaraz po przerwie technicznej na przygotowanie trasy ratrakiem.

Parking

7 bezpłatnych parkingów, pomiędzy którymi kursują bezpłatne ski-busy.

Kontakt

Address: TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s. zarządca ośrodka Jasná Nízke Tatry Demänovská Dolina 72 031 01 Liptovský Mikuláš 1

http://www.jasna.sk/

info@jasna.sk

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)