0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 25 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 7
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 6 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Wysokość:
540 - 730m (Różnica: 190 m)
Trasy narciarskie: 6 km
3 km
(50%)
Łatwy
3 km
(50%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Położona w malowniczym miejscu kameralna stacja narciarska Jasenska Dolina, przyciąga okolicznych narciarzy i snowboardzistów dzięki łatwemu dojazdowi, kompleksowi wyciągów z dobrą przepustowością, dzięki której brakuje kolejek oraz świetnie przygotowanym szerokim stokom o zróżnicowanym nachyleniu. Miejsce polecane jest nie tylko narciarzom zjazdowym - są tutaj wspaniałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego oraz turystyki pieszej.
Jasenska Dolina składa się z dwóch ośrodków - Kašová i Lehota. Lehota leży w środkowej części Jasenska Dolina, dokładnie 1 km na wschód od ośrodka Kašová.

Wyciągi narciarskie

Stacja Lehota to jeden wyciąg orczykowy o długości 700 metrów i przepustowości 700 osób na godzinę. W centrum Kašová działa natomiast 5 orczyków i jedna 4-osobowa kolejka krzesełkowa o długości 647 metrów. Jest także osobny wyciąg obsługujący tor do snowtubingu. Łącza zdolność przewozowa wszystkich urządzeń w ośrodku to 6100 osób na godzinę. Jak na stację tej wielkości, to dobry wynik, który skutkuje brakiem zbędnego oczekiwania w długich kolejkach.

Położenie

Ośrodek zlokalizowany jest w miejscowości Belá - Dulice, która znajduje się niedaleko uroczego miasta Martin. Stoki rozciągają się w malowniczej okolicy na zboczach Turczańskiej Wielkiej Fatry u podnóża szczytu Lysec (1381 metrów n.p.m.).

Parking

Obszerne bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych i autokarów.

Trasy narciarskie

Lehota to trzy średnio-trudne trasy zjazdowe o łącznej długości 2750 metrów, z czego najdłuższy jest ponad kilometrowy bardzo malowniczy odcinek biegnący przez las.
Kašová ma do dyspozycji trasy o profilu typowo rodzinnym. Są tutaj trzy trasy łatwe oraz dwie średnio-trudne, których łączna długość wynosi 2550 metrów. Najdłuższa jest nartostrada oznaczona kolorem niebieskim, której długość to 800 metrów.
Pomiędzy jednym, a drugim ośrodkiem można dostać się wyznaczonymi i przygotowanymi trasami biegowymi, o sumarycznej długości 7 km, których piękne walory doceni każdy fan narciarstwa biegowego.
System sztucznego naśnieżania posiada 3,7 km tras.

Infrastruktura

Pobyt w ośrodku urozmaicają liczne atrakcje, do których należy zaliczyć bez wątpienia rzadką na Słowacji możliwość jazdy nocnej, która odbywa się wyłącznie na oświetlonych stokach stacji Kašová oraz tor do snowtubingu będący rozrywką szczególnie dla dzieci. Na miejscu możemy również pojeździć na łyżwach.
Jasenska Dolina ma w swojej ofercie szkołę narciarską i snowboardową, wypożyczalnię sprzętu zimowego oraz serwis narciarski. Na terenie obiektu i w jego pobliżu funkcjonuje szeroka baza gastronomiczna i noclegowa oraz dostępne są bezpłatne toalety dla gości.
Ośrodki narciarskie w Jasenskiej Dolinie mają wspólny system karnetów z pobliskimi stacjami Winter Park Martinky i Snowland Valčianska. To z pewnością podnosi atrakcyjność ośrodka.

Dojazd

Ośrodek znajduje się ok. 1,5h jazdy samochodem od polskiego przejścia granicznego w Zwardoniu. Wyznacznikiem jest miasto Żylina, a następnie miasto Martin w pobliżu, którego znajduje się ośrodek. Za miejscowością Martin, we wsi Košťany nad Turcom należy skręcić zgodnie z drogowskazem w lewo w kierunku Bela. Mijamy Žabokreky, a następnie za Belá-Dulice skręcamy w lewo w kierunku ośrodka.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.jasenskadolina.sk/pl/przewoz

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)