0 obserwujących
Zamknięte
Aktualizacja: 15 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 4 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 4 km
2,1 km
(53%)
Łatwy
1 km
(25%)
Średni
0,9 km
(23%)
Trudny

Informacje

Nie ma osoby w narciarskim półświatku, która nie słyszałaby o stoku Harenda w Zakopanem. Swoją sławę zawdzięcza głównie czarnej trasie z homologacją FIS, dzięki czemu mogą się tam odbywać zawody o charakterze międzynarodowym. Jednak Harenda to stok, na którym swoje miejsce znajdą też snowboardziści (profesjonalny snowpark) oraz rodziny z dziećmi ze względu na trzy zielone trasy, szkółkę i przedszkole narciarskie. Podsumowując, Harenda to stok, który spełni oczekiwania zawodników, jak i osób, które stawiają swoje pierwsze szusy.

Wyciągi narciarskie

Chlubą Harendy jest 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 650 leżąca na różnicy wzniesień mierzącej 197 metrów. Jej przepustowość wynosi 2400 osób na godzinę. Dodatkowo na terenie obiektu funkcjonują cztery wyciągi orczykowe o długości od 80 do 470 metrów. Na najmłodszych, którzy zaczynają swoją przygodę z narciarstwem lub snowboardem czeka przenośnik taśmowy o długości 60 metrów. Łącznie wyciągi Harendy potrafią obsłużyć ponad 5600 osób w ciągu godziny.

Trasy narciarskie

Łączna długość wszystkich tras wynosi 3 950 metry. Od 15.00 – 16.00 przerwa na ratrakowanie stoku- taki zabieg znacznie podnosi komfort jazdy. Trasy są niezwykle różnorodne, codziennie przygotowywane przez ratraki, oświetlone i posiadają system sztucznego naśnieżania. Powodem do dumy jest trasa czarna o długości 980 metrów, posiadająca homologację FIS. Trochę mniej wymagająca, ale również trudna jest trasa czerwona o długości 1000 metrów. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej biegnie jeszcze trasa niebieska o długości 1200 metrów. Pozostałe trasy są oznaczone kolorem zielonym i znajdują się przy orczykach.
Dodatkowo ośrodek oferuje ponad 4 km tras biegowych i skiturowych, które z oczywistych względów są bezpłatne.

Położenie

Harenda usytuowana jest Zakopanem niedaleko wyjazdu z Poronina. Stoki rozciągają na południowych zboczach Rafaczańskiej Grapy będącej jednym z grzbietów Pogórza Gubałowskiego.

Parking

Na terenie ośrodka przygotowane są 4 bezpłatne parkingi, z miejscami postojowymi dla 330 samochodów osobowych i 20 autokarów.

Infrastruktura

Harenda ma dobrą infrastrukturę narciarską oraz szeroką gamę poza stokowych atrakcji. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu zimowego, szkoła narciarsko-snowboardowa, przedszkole narciarskie, ski-serwis, regionalna karczma, punkt gastronomiczny z tarasem widokowym i szałas restauracyjny.
Dla starszych dostępny jest snowpark, dla młodszych przygotowano lapońską wioskę z psami husky. Rodziny wraz z dziećmi mogą poszaleć na lodowisku, przy którym istnieje wypożyczalnia łyżew.
Do tego dość oczywistym wyborem dla wszystkich przyjezdnych będzie skorzystanie z lokalnych atrakcji Zakopanego.

Dojazd

Do stacji można dostać się wprost z drogi krajowej E7 (Zakopianka). Należy zjechać na wysokości dzielnicy Ustup – Olcza, potem drogą prowadzącą do dolnej stacji kolei, w pobliżu której znajdują się obszerne parkingi.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.harendazakopane.pl/pl/home/kontakt/dojazd

Kontakt

Address: „Harenda – Wyciągi” Sp. z o.o. ul. Harenda 21A 34 – 500 Zakopane,

http://www.harendazakopane.pl/

biuro@harendazakopane.pl

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)