0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 15 marca 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 20:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Kolej linowo-terenowa na Gubałówce jest jedną z najstarszych kolejek w Polsce. To ośrodek z wielkim potencjałem, niestety w ostatnich czasach Polskie Koleje Linowe, będące właścicielem kolejki nie mogą dojść do porozumienia z właścicielami gruntów na zboczu Gubałówki przez co trasa zjazdowa do dolnej stacji wyciągu jest nieczynna. Z tego powodu narciarze mają do dyspozycji tylko 300-metrowy zjazd na polanie Gubałówka oraz profesjonalny snowpark z prawdziwego zdarzenia. Zamknięcie głównej trasy nie odstrasza turystów, których wręcz przyciąga wspaniała atmosfera, sentyment oraz niesamowite widoki m.in. na Tatry.

Wyciągi narciarskie

W sezonie zimowym działa kolej linowa Gubałówka z 1938 roku o długości 1298 metrów. Po wjeździe na górę, na Polanie Gubałówka funkcjonuje wyciąg orczykowy o długości 300 metrów. Poza sezonem można korzystać również z wyciągu linowego Butorowy Wierch.

Trasy narciarskie

Obecnie jedyną czynną trasą narciarską jest 300-metrowa trasa na Polanie Gubałówki. Chlubą ośrodka jest natomiast największy profesjonalny snowpark w Polsce zaprojektowany przez topowych polskich zawodników freestyle: Szczepana Karpiela-Bułeckę oraz Jana Krzysztofa. W jego skład wchodzi 8 skoczni, kilka boxów, poręczy i innych przeszkód, których nie sposób wymienić. Największą zaletą jest rozciągająca się panorama Tatr w tle. Trasy są oświetlone, nagłośnione, naśnieżane i ratrakowane.

Położenie

Gubałówka to podłużne wzniesienie na Pogórzu Gubałowskim. Wznosi się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Obecnie czynna trasa zjazdowa wraz z rynną snowboardową i snowparkiem znajduje się na Polanie Gubałówka.

Infrastruktura

Na szczycie czeka na nas moc atrakcji: snowpark, o którym wspominaliśmy wcześniej, najwyżej położona plaża w Polsce z leżakami, na których możemy podziwiać wspaniałą panoramę Tatr i zawodników wykonujących ewolucje na skoczniach i innych przeszkodach. Jest tu również zjeżdżalnia grawitacyjna, która niestety działa poza sezonem zimowym.
Jeszcze jednym atutem ośrodka jest pierwsza w Polsce profesjonalna akademia freestylowa, dzięki czemu miłośnicy ekstremalnej jazdy mogą trenować pod okiem zawodowców i szlifować tym samym swoje umiejętności w wykonywaniu podniebnych i naziemnych ewolucji.
Oczywiście jest również dostępny punkt restauracyjno - gastronomiczny oraz bezpłatna toaleta. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy GOPR.

Dojazd

Dolna stacja kolejki krzesełkowej znajduje się w centrum Zakopanego, za wiaduktem przy ulicy Powstańców Śląskich. Najbardziej popularna, a przy tym najbardziej zatłoczona w sezonie droga prowadzi przez tzw. zakopiankę. Można również wybrać drogę alternatywną przez Bielsko-Białą, Żywiec, Korbielów, Półgórę, Jabłoniec i Czarny Dunajec. Drugi wariant zdobywa w Polsce coraz większą popularność.

Parking

U podnóża dolnej stacji kolejki na Gubałówkę znajduje się obszerny, dosyć zatłoczony, płatny parking.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)