0 obserwujących
Trasy narciarskie: 102 km
33 km
(32%)
Łatwy
56 km
(55%)
Średni
13 km
(13%)
Trudny

Informacje

Kleine Scheidegg/Männlichen to największy ośrodek narciarski w regionie Oberlandu Berneńskiego i Jungfrau.

Klimatyczna alpejska wioska - Wengen - jest jednym z miejsc, które ma dużą siłę przyciągania turystów z całego świata. Po miejscowości nie można poruszać się samochodem, co tylko dodaje uroku. Teren narciarski oferuje idealnie przygotowane stoki, wydajny system sztucznego naśnieżania oraz sieć nowoczesnych wyciągów narciarskich. Wengen to również niezapomniane widoki, przyjaźnie nastawieni gospodarze oraz dobra infrastruktura dla rodzin z dziećmi.

To wspaniałe miejsce na zimowy wypoczynek, jeśli szukacie ciszy i spokoju oraz terenów do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Tu znajdą swoje miejsce początkujący i średnio-zaawansowani narciarze, którzy stawiają raczej na relaks niż na sportowe wrażenia. Choć i tych tutaj nie brakuje.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka działają 24 wyciągi narciarskie o maksymalnej przepustowości 29 250 osób na godzinę:
- 3 kolejki torowe
- 3 gondole
- 10 wyciągów krzesełkowych
- 2 wyciągi orczykowe T-bar lift/platter/button lift Details
- 6 wyciągów dla początkujących

+ 2 wyciągi taśmowe

Trasy narciarskie

Długie stoki prowadzą do Grindewaldu i Wengen. Na zboczach Lauberhorn i Männlichen znajdziemy szerokie, otwarte trasy, na których możemy podziwiać panoramę Eiger, Mönch i całego Jungfrau. Ponadto, jest tutaj dość duży obszar do szusowania poza trasami.
Łączna długość tras: 102 km
- trasy łatwe: 33 km (32 %)
- trasy średnio-trudne: 56 km (55 %)
- trasy trudne: 13 km (13 %)

70 % tras objętych jest systemem sztucznego naśnieżania. Warunki śniegowe są bardzo dobre ze względu na świetną lokalizację tras.

Położenie

Kompleks znajduje się w Szwajcarii, w regionie Jungfrau, w Oberlandzie Berneńskim. Okolica oferuje gamę przepięknych widoków m.in. na Eiger, Mönch i Jungfrau (region UNESCO). Trasy narciarskie rozciągają się na wysokościach od 944 do 2 320 metrów n.p.m.

Miejscowość Wengen jest dostępna dzięki kolejce torowej prowadzącej z Lauterbrunnen. Stamtąd, gondolką wspinamy się do góry aż na szczyt Männlichen albo wsiadamy do następnej kolejki, która zawozi nas na przełęcz Kleine Scheidegg.

Infrastruktura

Jedną z najlepszych atrakcji w Wengen jest przejażdża wyciągiem Jungfrau, który zabiera nas z przełęczy Kleine Scheidegg przez Eiger i Mönch, aż na przełęcz Jungfraujoch, gdzie znajduje się najwyżej położona stacja kolejowa w Europie (3454 m. n.p.m.). Na tym swoistym "Szczycie Europy", znajduje się obserwatorium astronomiczne "The Sphinx Observatory" (3571 m. n.p.m.), które jest najwyżej położonym budynkiem w regionie Jungfraujoch.

Stamtąd możemy podziwiać zapierającą dech w piersiach górską panoramę z wyróżniającym się lodowcem Aletsch.

Niestety z tego punktu nie ma możliwości zjazdu na nartach. Musimy skorzystać z kolejki, którą wjechaliśmy na górę.

Okolica oferuje mnóstwo atrakcji "outdoorowych", do których możemy zaliczyć m.in. piesze wycieczki z przewodnikiem oraz tory saneczekowe.
Na miejscu, oprócz dobrej infrastruktury narciarskiej z serwisami i wypożyczalniami sprzętu zimowego, warto zwrócić uwagę na świetne zaplecze dla rodzin z dziećmi, pomijając oczywiście szeroką bazę noclegową w uroczym Wengen.

Dojazd

Grindelwald oraz Wengen zlokalizowane są w regionie Jungfrau, w Oberlandzie Berneńskim, zaraz obok Interlaken. Jadąc autostradą A8 wybieramy zjazd Wilderswil/Interlaken. Potem jedziemy 20 minut drogą w kierunku Grindelwald i Lauterbrunnen. Po tym czasie dojeżdżamy na miejsce. Pierwszym punktem dostępu jest kolejka na szczyt Männlichen lift kolejka Grindelwald-Grund-Kleine Scheidegg.

Parking

Samochody najlepiej zostawić pod dolnymi stacjami wyciągów albo w Lauterbrunnen, skąd kolejka zabiera nas do Wengen, w którym nie można poruszać się autem. Wszystkie miejsca parkingowe są płatne.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)