0 obserwujących
Otwarte
Aktualizacja: 30 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Godziny otwarcia:
09:00 - 21:00
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Grapa SKI to funkcjonująca od 2010, niewielka stacja z nowoczesną, wyprzęganą koleją krzesełkową, trasą snowtubingową i dobrą bazą gastronomiczną. Do niedawna znana była gościom pod nazwą Grapa Litwinka.

Wyciągi narciarskie

Stacja dysponuje 4-osobowym wyciągiem krzesełkowym o długości 900 m i przepustowości 2 400 osób/godzinę. Dostępne są również 3 wyciągi orczykowe: dwa o długości 400 m i przewyższeniu ok. 80m, oraz 120-metrowa „ośla łączka” idealna dla dzieci i osób stawiających na stoku pierwsze kroki.

Trasy narciarskie

Grapa Litwinka posiada trzy trasy o łącznej długości ok. 1,5 km i zróżnicowanym stopniu trudności. Dwie z nich to trasy niebieskie: bardzo łatwa 120-metrowa o różnicy poziomów 14 m i trasa 400-metrowa o różnicy poziomów 77m. Trzecia trasa, biegnąca bezpośrednio pod koleją linową, to zjazd czerwony o długości 1000 m. Wszystkie trasy są naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. W przygotowaniu jest również trasa czarna o długości 400m.

Położenie

Stacja położona jest na północno-zachodnim zboczu Czarnej Góry (902 m n.p.m.) we wsi Czarna Góra w gminie Bukowina Tatrzańska. Sąsiaduje z lepiej znaną Białką Tatrzańską, a od Zakopanego dzieli ją 21 km. Po intensywnym dniu spędzonym na stoku można skorzystać z oferty znajdującego się nieopodal kompleksu basenów termalnych.

Infrastruktura

Jeśli narty i deska nie dostarczą wystarczającej dawki adrenaliny, dodatkowe emocje zapewni tor snowtubingowy, z którego skorzystać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Posilić można się w karczmie przy górnej stacji lub w punkcie gastronomicznym na dole.

Na terenie kompleksu dostępne są darmowe toalety, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, szkoła narciarsko - snowboardowa oraz przedszkole narciarskie dla tych najmłodszych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na nartach. Jest tu również kilka atrakcji historycznych. Tuż obok górnej stacji wyciągu krzesełkowego wybudowano w 2000 r. 20-metrowy Krzyż Milenijny dla uczczenia 2 tysięcy lat chrześcijaństwa. Warto też zajrzeć do niewielkiego muzeum regionalnego Zagroda Korkoszów.

Dojazd

Ośrodek znajduje się przy ul. Zagóra 13, naprzeciwko kompleksu Kotelnica Białczańska. Dojechać można zarówno do górnej, jak i dolnej stacji, przy czym w trudnych warunkach pogodowych lepiej wybrać tę drugą opcję, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy napędem 4x4.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajduje się tutaj: http://www.grapa.ski/#team-row

Parking

Przy obydwu stacjach znajdują się bezpłatne parkingi (50 miejsc na górze i 250 na dolne). Codziennie, pomiędzy 9:00 a 20:30 w okolicy kursują darmowe skibusy, które zatrzymują się na oznakowanych przystankach. Dla większych grup istnieje możliwość zorganizowania transportu spod pensjonatów.

Kontakt

Address: Zagóra 13 34-532 Czarna Góra

Informacja warunki: + 48 667 922 299,

http://www.grapa.ski

info@grapa.ski

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)