1 obserwujący
Otwarte
Aktualizacja: 27 stycznia 2016
Otwarte wyciągi
0 / 5
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 1 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 1 km
1 km
(100%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Czarny Groń to kompleks hotelowo-turystyczny, usytuowany w malowniczej dolinie i dysponujący bogatym zapleczem rekreacyjnym. Działające w obrębie kompleksu Ski Centrum to bardzo ciekawa opcja zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Nie da się jednak ukryć, że działalności stacji od lat towarzyszą kontrowersje ze względu na spór między właścicielami obiektu a lokalnym środowiskiem proekologicznym. Istnieje możliwość wykupienia karty wspólnej dla ośrodków Czarny Gron, Śnieżnica i Słotwiny Arena.

Wyciągi narciarskie

Na terenie ośrodka działają cztery wyciągi - orczyk o długości 400 m, 6-osobowa kanapa o długości 600 m i przepustowości 3000 os./godz oraz otwarta w tym roku, 4-osobowa kolej krzesełkowa o przepustowości 2400 os./h. Dla najmłodszych użytkowników stoku dostępny jest wyciąg zaczepowy o długości 100m, obsługujący „oślą łączkę”.

Trasy narciarskie

Ski Centrum Czarny Groń to 4 trasy o łącznej długości ok. 2 km: trzy trasy niebieskie o długościach 700, 450 i 100 metrów (ta ostatnia przeznaczona dla dzieci) oraz 700-metrowa, miejscami dość stroma trasa czerwona. Wszystkie trasy są oświetlone i sztucznie naśnieżane.

Położenie

Ośrodek Wypoczynkowy "Czarny Groń" znajduje się we wsi Rzyki w woj. małopolskim, 15 km od Andrychowa. SKI Centrum obejmuje polanę Pracicy, położoną na północnych stokach Łamanej Skały. Dzięki wyciągom można dostać się z doliny aż na główny grzbiet Beskidu Małego, pomiędzy Łamaną Skałą a Potrójną. Ośrodek znajduje się w odległości 70km od Krakowa i 71 km od Katowic.

Infrastruktura

Przy Ski Centrum działa wypożyczalnia i przechowalnia sprzętu, szkółka narciarska i restauracja. Na terenie kompleksu znajduje się także snowpark. W odległości ok. 1 km stoi luksusowy 4-gwiazdkowego Hotel & SPA z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Na ofertę kompleksu składa się m.in. park linowy, kort tenisowy (zimą przekształcany w lodowisko), outdoor fitness, symulator narciarski, sztuczny stok i ścianki wspinaczkowe. Posilić można się w „Oberży” i restauracji hotelowej. Warto zauważyć, że jako jeden z niewielu ośrodków, Czarny Groń ratrakuje trasy przed "nocną jazdą" dbając o komfort tych, którzy rano nie mogą przyjechać. Istnieje także możliwość wykupienia Karty Premium, która umożliwia korzystanie ze współpracujących ośrodków: Śnieżnica i Słotwiny Arena.

Dojazd

Najdogodniejszy dojazd prowadzi z Andrychowa. Stamtąd jedziemy cały czas prosto w kierunku wsi Rzyki, ulicami Garncarską, Dąbrowskiego, Osiedle Praciaki, aż do Osiedla Potrójna. Dalszy dojazd do ośrodka będzie oznaczony.
Więcej informacji odnośnie dojazdu znajdziesz tutaj: http://www.czarnygron.pl/dojazd

Parking

Parkingi znajdują się zarówno przy hotelu, skąd darmowe busy dowożą narciarzy do dolnej stacji, jak również w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)