0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 21,4 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 21,4 km
12,3 km
(57%)
Łatwy
7,4 km
(35%)
Średni
1,7 km
(8%)
Trudny

Informacje

Crévoux to stacja narciarska o charakterze rodzinnym ze sportowym zacięciem, oferująca 16 wariantów zjazdowych o łącznej długości 21,4 km, z przeważającą ilością tras dla początkujących i średnio-zaawansowanych, oraz 6 wyciągów narciarskich.

Oferta ośrodka skierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi, osób początkujących oraz rekreacyjnych narciarzy. Podczas gdy dzieci mogą uczyć się na specjalnie wyznaczonej strefie z bezpiecznymi wyciągami szkoleniowymi pod czujnym okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej, rodzice mogą relaksować się na terenie przytulnej restauracji albo spędzać czas na innych trasach narciarskich.

Choć kompleks dedykowany jest raczej osobom zaczynającym przygodę z nartami, zaawansowani narciarze również znajdą tutaj swoje miejsce - do wyboru mamy trasy czarne o łącznej długości 1,7 km oraz atrakcyjne tereny poza trasami, które zadowolą najbardziej wymagających miłośników freeride'u. Na miejscu czeka na nas również wysokiej klasy snowpark oraz historyczna trasa downhillowa.

To idealne miejsce, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, komforcie, kameralnej atmosferze, rozbudowanej iinfrastrukturze, braku kolejek pod wyciągami i rozsądnych cenach.

Wyciągi narciarskie

Na terenie obiektu funkcjonuje 6 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej wynoszącej 3692 pasażerów na godzinę. W skład kompleksu wyciągów wchodzą 4 orczyki i 2 wyciągi bezpodporowe typu "wyrwirączka".

Trasy narciarskie

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 16 wariantów zjazdowych o różnym stopniu trudności, których łączna długość wynosi 21.4 km:
- trasy łatwe: 12.3 km (57 %),
- trasy średnio-trudne: 7.4 km (35 %),
- trasy trudne: 1.7 km (8 %).

Najdłuższa trasa ma aż 7 km i prowadzi z górnej stacji ośrodka, na sam dół doliny. Oznaczona jest kolorem niebieskim, więc poradzą sobie na niej wszyscy, niezależnie od umiejętności.

Położenie

Crévoux to miejscowość położona w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Wysokie. Teren narciarski znajduje się na wysokościach od 1 600 do 2 250 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie narciarskim znajduje się rozbudowana infrastruktura zimowa, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- strefa dla początkujących i osobny "ogródek zimowy" dla najmłodszych adeptów narciarstwa,
- wydzielona strefa do jazdy na sankach,
- snowpark,
- trasa downhillowa z trybunami i zapleczem do organizowania zawodów międzynarodowych.

Dojazd

Ośrodek znajduje się zaraz obok popularnego wśród Polaków kurortu narciarskiego Risoul, w pobliżu trasy numer N94, która prowadzi z Briancon.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.crevoux.fr/fr/hiver/crevoux/transports-et-acces.html

Parking

Na miejscu znajdują się bezpłatne parkingi.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)