0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 120 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 120 km
55 km
(46%)
Łatwy
46 km
(38%)
Średni
19 km
(16%)
Trudny

Informacje

Urocza miejscowość Cortina d'Ampezzo, uchodzi za jeden z najmodniejszych kurortów narciarskich. Na stokach nie liczy się jak jeździsz, liczy się przede wszystkim jak wyglądasz. Po zmroku centrum miasteczka zmienia się w królową włoskiego stylu bycia, kultury i gastronomii. To wspaniałe miejsce nie tylko dla miłośników białego szaleństwa, ale również dla wszystkich, którzy chcą zwolnić tempo i doładować życiowe baterie.

Teren narciarski Cortina d'Ampezzo, oferuje ponad 120 km tras i składa się z trzech, połączonych ze sobą linią autobusową stacji narciarskich: C.Faloria, Tofana i Lagazuoi-5Torri. To prawdziwy raj dla amatorów zarówno narciarstwa alpejskiego, jak i skitouringu, biegów narciarskich, snowboardu, a nawet hokeja na lodzie i innych atrakcji poza narciarskich.

Cortina łączy w sobie pociąg do adrenaliny i stylu życia w myśl filozofii slow-life. Na stokach ośrodka swoje miejsce znajdą w szczególności zaawansowani i średnio-zaawansowani narciarze. Są tutaj trudne stromizny oraz nieprzygotowane trasy, idealne dla miłośników freeride'u. Lokalizacja sprawia, że warunki śniegowe są perfekcyjne. Ośrodek jest częścią składową Dolomiti Superski - sieci 12 ośrodków narciarskich w północnych Włoszech, które łącznie dysponują ponad 1 200 kilometrami tras narciarskich i przeszło 460 wyciągami narciarskimi.

Cortina była gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich z 1956 roku. To miejsce ma prawdziwy potencjał, choć dopiero ostatnimi czasy zaczynają ruszać tutaj jakieś konkretne inwestycje. Przez brak modernizacji wyciągów linowych, ośrodek ustępuje pod tym względem szybko rozwijającej się konkurencji, choć dalej jest jednym z najchętniej wybieranych ośrodków we Włoszech.

Życie w Cortina d'Ampezzo znaczy się wieczorem. Sercem miasta jest Piazza Venezia, gdzie spotykają się najbardziej wytworni miłośnicy designerskich, markowych ubrań. Późnym wieczorem zaczyna się nocne życie. Do wyboru są nocne kluby, drogie restauracje i kameralne winiarnie.

Wyciągi narciarskie

Łączna zdolność przewozowa ośrodka wynosi 48 089 osób na godzinę.
Na terenie kompleksu działa w sumie 35 wyciągów linowych, w tym 6 gondolowych, 26 krzesełkowych, 3 orczykowych oraz 5 wyciągów taśmowych, dedykowanych najmłodszym i początkującym.

Trasy narciarskie

Do dyspozycji narciarzy pozostaje 66 wariantów zjazdowych, których łączna długość wynosi 120 km. Stoki rozciągają się na przewyższeniu 1 715 metrów.
Śnieg jest gwarantowany na 95 % powierzchni stoków, dzięki wydajnemu systemowi sztucznego naśnieżania, za który odpowiada aż 130 armatek śnieżnych.

Najdłuższa trasa ośrodka to "Tofane-Cortina d'Ampezzo", której długość wynosi 11  km. Pokonujemy różnicę terenu 1 200 metrów.
Na terenie ośrodka znajduje się również najbardziej stroma ścianka w całym regionie Dolomiti Superski. Nachylenie terenu dochodzi tutaj do 64%.

Trasa prowadząca przez las z Col Drusce do Cortina, to miejsce, w którym kręcono jeden z epizodów James'a Bonda - "Tylko dla Twoich oczu".

Rozkład tras przedstawia się w ten sposób:
- 55 km (46 %) tras łatwych
- 46 km (38 %) tras średnich
- 19 km (16 %) tras trudnych.

Położenie

Kurort narciarski Cortina d'Ampezzo zlokalizowany jest w Dolomitach, w prowincji Belluno, 44 od austriackiej granicy i 162 km od Wenecji.

Dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji w samym sercu obszaru objętego światowym dziedzictwem przyrodniczym UNESCO, tereny należące do ośrodka stanowią jedne z najpiękniejszych w całych Alpach. Tereny narciarskie ośrodka rozciągają się na wysokościach od 1 225 do 2 930 metrów n.p.m.

Otaczające ośrodek szczyty, mają wysokości powyżej 3000 metrów: Tofàna 3243 m, Cristallo 3218 m, Sorapìs 3205 m.

Infrastruktura

Do atrakcji na stoku zalicza się najwyższej klasy 500-metrowy snowpark, który podzielony jest na dwie strefy, zależnie od poziomu umiejętności.
Przygotowano również trasę z pomiarem prędkości oraz trasę ze stałym slalomem i pomiarem czasu.

Rodziny z dziećmi spędzą miłą czas w trzech strefach dla najmłodszych: "Baby Socrepes" to łagodny stok, idealny dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki na nartach, otoczony postaciami z bajek i innymi urozmaiceniami; "Mietres" - stok dla dzieci "zatopiony" w leśnym zaułku, ze specjalnie wyznaczonym miejscem do jazdy na sankach; "Baby Guargnè" to trasa z przeszkodami w postaci gumowych obiektów.

Cortina d'Ampezzo to nie tylko narciarstwo alpejskie. Wyznaczono tutaj również kilka fantastycznych tematycznych tras skitourowych i pętli biegowych.

Do podstawowej infrastruktury narciarskiej należy zaliczyć 12 licencjonowanych szkółek narciarsko-snowboardowych oraz kilkanaście wypożyczalni, serwisów i sklepów narciarskich.

Dojazd

72 km. od centrum Belluno. Najbliższa autostrada (A27) znajduje się w odległości ok. 50 km od terenów ośrodka. Należy wybrać zjazd Ponte Nelle Alpi. Czas jazdy z tego punktu, wynosi około 60 minut. Jeśli posiadamy helikopter, możemy wylądować na lądowisku "Fiames Heliport".


Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.galsterberg.at/de/service/anreisehttp://cortina.dolomiti.org/index.cfm/guide/How-to-get-there/

Parking

Miejsca parkingowe zazwyczaj są bezpłatne, choć w samym centrum miasteczka spodziewajmy się opłaty za parking.
Tereny narciarskie Passo Falzarego-Cinque Torri, Tofana, Faloria-Cristallo nie są połączone - pomiędzy nimi kursuje co 15 minut bezpłatny ski-bus.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0436866252

http://www.cortina.dolomiti.org

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)