0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 11 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 11 km
4 km
(36%)
Łatwy
7 km
(64%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Rodzinny ośrodek narciarski Cordon oferuje miłośnikom szusowania 9 wariantów zjazdowych o różnym stopniu trudności, o łącznej długości 11 km oraz 7 wyciągów narciarskich o całkowitej przepustowości ponad 5,5 tysiąca osób na godzinę. Oferta skierowana jest w szczególności do osób początkujących, rekreacyjnych narciarzy oraz rodzin z dziećmi, aczkolwiek na stoku znajdą swoje miejsce również zaawansowani narciarze. Turystów przyciąga tutaj kameralna atmosfera, mało zatłoczone stoki, atrakcyjne ceny, dobre zaplecze dla dzieci i przede wszystkim zapierająca dech w piersiach panorama masywu Mont Blanc. Właśnie dzięki temu widokowi Cordon zyskał przydomek "Mont Blanc Balcony".

Cordon to typowa górska miejscowość - warto oddać się gościnnej atmosferze, skosztować lokalnych przysmaków i przejść się na spacer w okoliczne tereny (rakiety śnieżne obowiązkowe!).

Cordon należy do regionu narciarskiego Mont Blanc Ski. Możemy tutaj zakupić karnet dający dostęp do 490 tras o łącznej długości 952 km oraz 248 wyciągów narciarskich, które znajdują się kurortach zimowych Argentière, Chamonix, Combloux, Le Tour, Les Contamines, Les Houches, Megève, Passy Plaine Joux i St Gervais Mont-Blanc.

Wyciągi narciarskie

Na miejscu czeka na nas 7 wyciągów narciarskich, z czego 6 to talerzyki. Wyciąg bezpodporowy typu "wyrwirączka" znajduje się w strefie szkoleniowej dla początkujących i dzieci.

Całkowita zdolność przewozowa ośrodka wynosi 5 555 pasażerów na godzinę.

Trasy narciarskie

Narciarze i snowboardziści mają do wyboru 9 wariantó zjazdowych ( 3 niebieskie, 1 zielony, 4 czerwonych) o łącznej długości 11 km (trasy łatwe: 4 km (36 %), trasy średnio-trudne: 7 km (64 %))

System sztucznego naśnieżania składa się z 19 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 40% powierzchni terenu narciarskiego.

Położenie

Cordon zlokalizowany jest w regionie Pays du Mont Blanc. Teren narciarski rozciąga się na wysokościach od 1 050 do 1 600 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie narciarskim znajduje się wystarczająca infrastruktura zimowa, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- sklep sportowy,
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- 4 restauracje na stoki i w pobliżu,
- strefa szkoleniowa dla dzieci i początkujących.

Dojazd

W promieniu dwóch godzin jazdy znajduje się aż 7 lotnisk. Najbliżej jest lotnisko Annecy oddalone o godzinę jazdy od ośrodka. Miejscowości w pobliżu: 12 km od Megève, 6 km od Combloux, 4 km od Sallanches, 35 km od Chamonix.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.cordon.fr/en/village/acces-station.htm

Parking

Na miejscu znajdują się bezpłatne parkingi. Na teren ośrodka dojedziesz również darmowym ski-busem z centrum wioski albo z Sallanches.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)