0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 20
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 50 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 50 km
14 km
(28%)
Łatwy
34 km
(68%)
Średni
2 km
(4%)
Trudny

Informacje

W Bormio znajduje się jedna z najtrudniejszych tras zjazdowych alpejskiego Pucharu Świata. Od początku istnienia tego włoskiego ośrodka, odbyło się tutaj aż 46 pucharowych zawodów. Kompleks Bormio wiele razy był gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

Do dziś odbywają się tutaj najważniejsze zawody na świecie, ale ośrodek to nie jest nastawiony wyłącznie na sport wyczynowy. Obiekt jest w stanie zadowolić zarówno bardzo wymagających narciarzy, którzy oddadzą wszystko, by choć raz zjechać na słynnym stoku "Stevio", jak i tych kompletnie początkujących, którzy znajdą swoje miejsce na łatwych i średnio-zaawansowanych trasach oraz w strefach szkoleniowych, obsługiwanych przez wyciągi taśmowe.

Wyciągi narciarskie

Odwiedzający ośrodek Bormio wjeżdżają na teren narciarski 8-osobową gondolą. Na górze za transport narciarzy odpowiada kompleks wyciągów krzesełkowych oraz kilka wyciągów talerzykowych i taśmowych. Maksymalna zdolność przewozowa to 17 630 pasażerów na godzinę.

Dokładny rozkład wyciągów przedstawia się następująco:
- 2 koleje gondolowe,
- 5 wyciągów krzesełkowych
- 4 wyciągi talerzykowe
- 4 wyciągi taśmowe (tzw. magiczne dywaniki)

Trasy narciarskie

Nowoczesny system sztucznego naśnieżania obejmuje swoim zasięgiem 80 % powierzchni tras zjazdowych. Jak mówią właściciele ośrodka "robienie śniegu to nasza pasja!". Warto przypomnieć, że to właśnie w Bormio, po raz pierwszy w historii, zawody alpejskiego PŚ odbyły się w całości na sztucznym śniegu.

Najsłynniejszą trasą ośrodka jest Stelvio, na której od 1993 do 2013 roku rozgrywano zawody w zjeździe mężczyzn. Stelvio uznawany jest za jeden z najbardziej technicznych i spektakularnych stoków na świecie. Niektórzy stawiają go zraz obok Streif w Kitzbuhel. Jego długość to ponad 3 km, a przewyższenie wynosi prawie 1 km, co daje 60-procentowy kąt nachylenia. To trasa, które nie wybacza błędów.

Położenie

Ośrodek zlokalizowany jest w Alta Valtellina, w Lombardii, a tereny narciarskie znajdują się na wysokościach od 1 225 (Bormio) do 3 012 metrów n.p.m.(Cima Bianca) 1 800 metrów różnicy wysokości budzi respekt nawet wśród wytrawnych narciarzy. Stoki prowadzą w dół doliny od podnóża szczytu Monte Vallecetta (3 148 metrów n.p.m.).

Infrastruktura

Bormio to nie tylko Puchar Świata. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników sportów ekstremalnych przygotowane jest świetne zaplecze zarówno do uprawiania freeride'u, jak i freestyle'u. Jeśli normalna jazda na desce lub nartach nam się znudzi, warto spróbować lotu na paralotni z instruktorem. Startujemy na snowboardzie albo nartach z wysokości 2 600 metrów!
Dla młodszych gości dostępna jest bezpieczne strefa, gdzie można pojeździć na sankach lub stawiać swoje pierwsze szusy na nartach pod okiem instruktorów. Na terenie ośrodka działa aż 8 szkółek narciarsko-snowboardowych.

Wreszcie, na terenie Bormio możemy jeździć również po zmierzchu. Ponad 4 km tras posiada oświetlenie.

Do grup zorganizowanych lub klubów sportowych skierowana jest oferta treningowa. W Bormio można również zorganizować amatorskie zawody na najwyższym poziomie.

Sklepy, serwisy i wypożyczalnie sprzętu zimowego (aż 8!), znajdują się w Bormio, bezpośrednio po dolną stacją gondoli. W trakcie dnia na stoku warto zatrzymać się w jednej z 10 restauracji, w której serwowane są regionalne przysmaki.

Dojazd

Resort dostępny jest wyłącznie od północnej strony, przez Szwajcarię, przełęcz Forno i Livigno. Niestety trzeba zapłacić 30 euro za przejazd tam i z powrotem tunelem Munt la Schera. Należy zwrócić szczególną uwagę na godziny otwarcia tunelu. W soboty tunel otwarty jest tylko w jednym kierunku.

Parking

Parking garażowy jest płatny. Jeśli nie chcemy płacić, powinniśmy zostawić samochód na jednym dostępnych miejsc postojowych na zewnątrz.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 0342901451

http://www.bormioski.it/

Kamery

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)