0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 19 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 19 km
8 km
(42%)
Łatwy
7 km
(37%)
Średni
4 km
(21%)
Trudny

Informacje

Bernex oferuje narciarzom i snowboardzistom 19 km tras zjazdowych oraz 12 wyciągów narciarskich, z czego 3 to koleje linowe pamiętające jeszcze lata 80-te ubiegłego wieku.

Bernex to urocza górska miejscowość z tradycyjną architekturą, malowniczo usytuowana u podnóży Dent d'Oche pomiędzy jeziorem, a masywem górskim. Zimą zamienia się w kurort zimowy i stanowi świetną bazę wypadową dla narciarzy zjazdowych oraz biegowych, miłośników snowboardu, a także innych amatorów aktywności zimowej.

Wyciągi narciarskie

Do dyspozycji narciarzy pozostaje 12 wyciągów narciarskich o łącznej zdolności przewozowej 11 940 pasażerów na godzinę. W skład kompleksu wchodzą:
- dwie 4-osobowe koleje krzesełkowe i jedna 3-osobowa,
- 9 wyciągów talerzykowych.

Trasy narciarskie

Stoki w większości skierowane są na północny zachód, dzięki czemu śnieg utrzymuje się tutaj dość długo. Trasy narciarskie są dostępne dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności. Oprócz świetnego zaplecza dla początkujących i rodzin z dziećmi, na terenie ośrodka znajdziemy trasy czerwone i czarne, które stanowią 3/5 wszystkich tras.
Łączna długość wariantów zjazdowych wynosi 19 km:
- trasy łatwe: 8 km (42 %),
- trasy średnio-trudne: 7 km (37 %),
- trasy trudne: 4 km (21 %).

System sztucznego naśnieżania składa się z 73 armatek śnieżnych, które obejmują swoim zasięgiem 30% powierzchni terenu narciarskiego.

Położenie

Bernex leży w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Górna Sabaudia. Teren narciarski położony jest na wysokościach od 900 do 2 000 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie narciarskim znajduje się rozbudowana infrastruktura zimowa, na którą składają się:
- 2 wypożyczalnie sprzętu zimowego oraz serwisy narciarskie,
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- 6 restauracji,
- szeroka baza noclegowa, składająca się z różnych form zakwaterowania - od hoteli, przez pensjonaty, do prywatnych apartamentów i pokoi.

Oprócz rozbudowanego zaplecza do uprawiania narciarstwa zjazdowego czy snowboardu, Bernex oferuje atrakcyjną infrastrukturę dla narciarzy biegowych. Dla nich przygotowano tutaj 7,5 km tras cross-country o różnym profilu i stopniu trudności.

Warto wypożyczyć sobie rakiety śnieżne i wyprawić się na jeden z malowniczo położonych szlaków turystyki pieszej. Na miłośników jazdy na łyżwach czeka również lodowisko.

Dojazd

Bernex położony jest 12 km od Evian-les-Bains, 18 km od Thonon-les-Bains, 60 km od Lozanny. Najbliższy zjazd z autostrady znajduje się ok. 50 km od miejscowości.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.bernex.fr/acces

Parking

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking, usytuowany bezpośrednio pod stacją bazową.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)