0 obserwujących
Trasy narciarskie: 18 km
8 km
(44%)
Łatwy
2 km
(11%)
Średni
8 km
(44%)
Trudny

Informacje

Region narciarski Queyras znajduje się na najwyższej położonej zamieszkałej dolinie w Europie. Zrzesza ze sobą 7 ośrodków narciarskich: Abriès, Aiguilles, Ceillac, Molines, Ristolas, Saint Véran oraz Arvieux. Wszystkie stacje są połączone są systemem wspólnych karnetów.

Arvieux proponuje miłośnikom szusowania 18 km tras zjazdowych oraz 6 wyciągów narciarskich. Ośrodek zadowoli w szczególności osoby początkujące (8 km tras łatwych), jak i osoby bardzo dobrze jeżdżące na nartach (8 km tras trudnych).

Region Queyras słynie z dziewiczej przyrody, dużej liczby dni słonecznych, tradycyjnego rzemiosła oraz przyjaznej atmosfery. Jednak, to nie ze względu na powyższe cechy, region wybierany jest przez amatorów szusowania. Queyras to eldorado dla miłośników jazdy poza trasami. Wszyscy, którzy chcą zostawić swój pierwszy ślad na nienaruszonym puchu, w otoczeniu malowniczych krajobrazów, nie będą zawiedzeni. Jeśli dopiero zaczyna naszą przygodę z freeridem, warto zainwestować pieniądze w instruktora/przewodnika, który wyposaży nas w podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i zabierze nas na w miarę kontrolowaną wyprawę w poszukiwaniu nieodkrytych terenów. Na koniec należy wspomnieć, że w Queyras dużą uwagę przywiązuje się do proekologicznego podejścia.

Jeśli pragniesz poszusować na nartach w sercu natury, nie irytując się czekaniem w długich kolejkach i tłumami na stokach, region Queyras jest miejscem dla Ciebie.

Warto napomknąć, że Queyras to nie tylko narciarstwo zjazdowe i freeride. Na tym rozległym terenie wytyczono 150 km tras przeznaczonymi do jazdy na nartach biegowych, dzięki czemu Queyras stał się numerem jeden wśród ośrodków dla miłośników narciarstwa biegowego w Alpach Południowych oraz trzecim największym terenem biegowym we Francji.

Wyciągi narciarskie

Odwiedzający Arvieux en Queyras mogą skorzystać z 6 wyciągów narciarskich, których łączna zdolność transportowa wynosi 5 000 osób na godzinę.
W skład kompleksu wchodzą:
- 3-osobowa kolej krzesełkowa,
- 4 wyciągi orczykowe,
- 1 wyciąg bezpodporowy do celów szkoleniowych ("wyrwirączka").

Trasy narciarskie

Na złaknionych śniegu czeka 18 km zróżnicowanych tras narciarskich, z czego prawie połowa to trasy czarne!

Podział tras, w uproszczeniu, jest następujący:
- trasy łatwe: 8 km (45 %),
- trasy średnio-trudne: 2 km (11 %),
- trasy trudne: 8 km (44 %).

Najdłuższa trasa ma 4 km.

Położenie

Arvieux en Queyras znajduje się w okręgu Briançon, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w Alpach Wysokich. Teren narciarskich rozciąga się na wysokościach od 1,550 do 2,200 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie narciarskim znajduje się wystarczająca infrastruktura zimowa, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- zaplecze do uprawiania narciarstwa biegowego i biathlonu.

Dojazd

Od strony Marsylii (238 km): wybierz autostradę A51 i kontynuuj jazdę aż do zjazdu Gap/Tallard, następnie jedź w stronę Embrun/Guillestre.
O strony Turynu (146 km). Przekrocz granicę w Montgenèvre, potem kieruj się w stronę Briançon/Guillestre.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://en.queyras-montagne.com/localisation.html

Parking

Arvieux en Queyras oferuje bezpłatny parking.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)