0 obserwujących
Zamknięte
Otwarte wyciągi
0 / 0
Wyciągi
narciarskie
Otwarte trasy
0 km / 0 km
Trasy
narciarskie
Trasy narciarskie: 0 km
0 km
(0%)
Łatwy
0 km
(0%)
Średni
0 km
(0%)
Trudny

Informacje

Alleghe (Val Cordevole) wchodzi w skład terenu narciarskiego Ski Civetta, który oferuje 24 nowoczesne wyciągi narciarskie i ponad 80 km różnorodnych tras zjazdowych, na terenie trzech połączonych ze sobą terenów. Pozostałe dwa to Selva di Cadore (Val Fiorentina) oraz Val di Zoldo.

To największy obszar narciarski w regionie Venetto. Jest częścią składową Dolomiti Superski - sieci 12 ośrodków narciarskich w północnych Włoszech, które mają łącznie ponad 1 200 kilometrów tras narciarskich i przeszło 460 wyciągów narciarskich.

Resort wybierany jest nie tylko ze względu na dobre warunki narciarskie i bogate zaplecze. To walory przyrodnicze oraz zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy, sprawiają, że goście chcą tu wracać każdego sezonu.

Wyciągi narciarskie

Za transport narciarzy odpowiadają 24 wyciągi narciarskie o łącznej zdolności przewozowej ok. 37 000 osób na godzinę. Na terenie ośrodka działa w sumie 10 wyciągów krzesełkowych, 10 orczykowych i 3 gondolowe. Dla dzieci i początkujących przygotowano również wyciąg taśmowy czyli tzw. magiczny dywanik.

Trasy narciarskie

Do dyspozycji miłośników szusowania pozostaje przeszło 80 km różnorodnych i świetnie przygotowanych tras narciarskich, z czego 30 km (38 %) stanowią trasy łatwe, 44 km (54 %) trasy średnio - trudne, 6 km (8 %) trasy trudne. Wszystkie stoki są sztucznie naśnieżane, za co odpowiada 100 armatek śnieżnych. Dzięki nowoczesnemu oświetlenieu, po zmroku można jeździć na 5 km tras na terenie Val di Zoldo.

Narciarzom biegowym udostępniono aż 40 km tras przełajowych, z czego dwie oświetlone pętle.

Położenie

Alleghe to miasto i gmina we Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, w prowincji Belluno. Położone jest na północ od regionu Veneto, w wąskiej dolinie, kilka kilometrów na południe od szczytu Marmolada. Od wschodu góruje nad Monte Civetta, góra która oddziela Alleghe od Zoldo, a od zachodu okala go malownicze jezioro.

Miasteczko leży w samym sercu obszaru do uprawiania sportów zimowych Ski Civetta, który usytuowany jest na wysokościach od 1 000 do 2 100 metrów n.p.m.

Większość stoków znajduje się na wysokości powyżej 1 500 metrów, co sprawia, że naturalna warstwa śniegu utrzymuje się tutaj dość długo.

Infrastruktura

Oprócz podstawowej infrastruktury narciarskiej, składającej się z 5 szkół narciarsko-snowboardowych i 3 wypożyczalni sprzętu zimowego oraz serwisów narciarskich, na terenie obiektu przygotowano 2 wspaniałe snowparki (na terenie Alleghe i Zoldo), tory do boardercrossu oraz wielką narciarską hopkę z lądowaniem na poduszce powietrznej.

Skialpiniści koniecznie powinni zaliczyć trasę o nazwie "Great War 1915-18 Ski Tour".
Po kilku godzinach jazdy warto odpocząć i posilić się w jednym z przytulnych schronisk narciarskich.

Dojazd

Jadać z Polski samochodem jedziemy drogą na Olomouc, potem E 462 na Brno, następnie 52/E 461 na Wiedeń przez Mikulov, wskkujemy z A1 z Wiednia na A2 na Graz i Tarvisio, potem A23 kierunek na Udine, następnie A4 i w Portoguardo i zjeżdżamy na A28, w Conegliano zjazd na A27 w kierunku Belluno, zjazd i drogą S50 na Belluno, dalej S203 w kierunku Agordo i Alleghe, razem ok. 980 km.

Jeśli wybierzemy opcje przelotu samolotem, najbliższe lotniska znajdują się w niedalekiej odległość od Alleghe:
-Wenecja, Lotnisko Marco Polo: 120 km
-Treviso, Lotnisko San Giuseppe: 97 km
-Verona, Lotnisko Villafranca: 225 km

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: http://www.dolomitisuperski.com/en/your-holiday/get-there

Parking

Na miejscu dostępne są liczne bezpłatne parkingi.
Jako członek Dolomiti Superski, Civetta połączona jest linią autobusową, która kursuje pomiędzy Alleghe, a Marmolada. Ze ski-busu mogą korzystać bezpłatnie tylko osoby posiadające ski-passy.

Kontakt

Informacja warunki: + 39 437721376

http://www.skicivetta.com

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)