0 obserwujących
Trasy narciarskie: 33 km
15 km
(45%)
Łatwy
15 km
(45%)
Średni
3 km
(9%)
Trudny

Informacje

Region narciarski Queyras znajduje się na najwyższej położonej zamieszkałej dolinie w Europie. Zrzesza ze sobą 7 ośrodków narciarskich: Arvieux , Aiguilles, Ceillac, Molines, Saint Véran, oraz tytułowe Abriès i Ristolas. Wszystkie stacje są połączone są systemem wspólnych karnetów.

Abriès-Ristolas oferuje narciarzom i snowbaordzistom 33 km tras zajzdowych oraz 6 wyciągów narciarskich. Stacja dedykowana jest raczej początkującym albo rekreacyjnym narciarzom, chociaż znajdziemy tu również trudniejsze odcinki, które spełnią oczekiwania wymagających narciarzy.

Region Queyras słynie z dziewiczej przyrody, dużej liczby dni słonecznych, tradycyjnego rzemiosła oraz przyjaznej atmosfery. Jednak, to nie ze względu na powyższe cechy, region wybierany jest przez amatorów szusowania. Queyras to eldorado dla miłośników jazdy poza trasami. Wszyscy, którzy chcą zostawić swój pierwszy ślad na nienaruszonym puchu, w otoczeniu malowniczych krajobrazów, nie będą zawiedzeni. Jeśli dopiero zaczyna naszą przygodę z freeridem, warto zainwestować pieniądze w instruktora/przewodnika, który wyposaży nas w podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i zabierze nas na w miarę kontrolowaną wyprawę w poszukiwaniu nieodkrytych terenów. Na koniec należy wspomnieć, że w Queyras dużą uwagę przywiązuje się do proekologicznego podejścia.

Jeśli pragniesz poszusować na nartach w sercu natury, nie irytując się czekaniem w długich kolejkach i tłumami na stokach, region Queyras jest miejscem dla Ciebie.

Warto napomknąć, że Queyras to nie tylko narciarstwo zjazdowe i freeride. Na tym rozległym terenie wytyczono 150 km tras przeznaczonymi do jazdy na nartach biegowych, dzięki czemu Queyras stał się numerem jeden wśród ośrodków dla miłośników narciarstwa biegowego w Alpach Południowych oraz trzecim największym terenem biegowym we Francji.

Wyciągi narciarskie

Abriès dysponuje 6 wyciągami narciarskimi o łącznej przepustowości 4 800 osób na godzinę.
Wizytówką ośrodka jest 6-osobowa szybka kolej krzesełkowa o długości 1 398 metrów i przpeustowości 1 600 osób na godzinę. Pozostałe urządzenia transportujące to 4 wyciągi orczykowe oraz wyciąg bezpodporowy, przeznaczony do celów szkoleniowych.

Trasy narciarskie

Całkowita długość tras wynosi 33 km
- trasy łatwe: 15 km (46 %),
- trasy średnio-trudne:15 km (45 %),
- trasy trudne: 3 km (9 %).

Położenie

Abriès i Ristolas położone są w okręgu Briançon, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w Alpach Wysokich. Teren narciarski rozciąga się na wysokości od 1,450 do 2,450 metrów n.p.m.

Infrastruktura

Na terenie narciarskim znajduje się wystarczająca infrastruktura zimowa, na którą składają się:
- wypożyczalnia sprzętu zimowego,
- serwis narciarski,
- szkoła narciarsko-snowboardowa,
- zaplecze do uprawiania narciarstwa biegowego i biathlonu.

Dojazd

Od strony Marsylii (238 km): wybierz autostradę A51 i kontynuuj jazdę aż do zjazdu Gap/Tallard, następnie jedź w stronę Embrun/Guillestre.
O strony Turynu (146 km). Przekrocz granicę w Montgenèvre, potem kieruj się w stronę Briançon/Guillestre.

Więcej informacji odnośnie dojazdu samochodem oraz wskazówek dotyczących innych środków transportu znajdziesz tutaj: https://en.queyras-montagne.com/localisation.html

Parking

Na miejscu znajduje się bezpłatny parking.

OPINIE I PYTANIA

 • Średnia ocena:
 • brak oceny
 • Twoja ocena ogólna ośrodka
Oceny szczegółowe:
Oceń te parametry, z którymi miałeś doświadczenie
Początkujący / Nauka:
 • Oceń
Średni:
 • Oceń
Zaawansowani / Ekspert:
 • Oceń
Jakość tras:
 • Oceń
Rodziny z dziećmi:
 • Oceń
Snowparki:
 • Oceń
Offpiste:
 • Oceń
Apres-Ski / Zaplecze:
 • Oceń
Wprowadź zwięzłe podsumowanie oddające sens Twojej opinii.
Napisz co sądzisz o tym ośrodku i jak go oceniasz.
Dodaj opinię

Wszystkie treści (0)